Do niesamowitej tragedii doszło w Poznaniu. Dwie kobiety zmarły na skutek spożycia trujących grzybów. Jak mogło do tego dojść?

Tragiczne informacje z Poznania

Jak przekazał portal Radio Zet w Poznaniu zmarły dwie siostry – 66 – latka i 80 – latka. Kobiety zjadły bowiem trujące grzyby, które według ich zeznać miał przekazać im sąsiad. Mimo ogromnego zaangażowania lekarzy, obu pań nie udało się uratować.

Jak się okazuje, kobiety trafiły do poznańskiego szpitala w poniedziałek, a ich stan był bardzo ciężki. Jak się okazało, ani panie, ani sąsiad od którego otrzymały grzyby nie rozpoznały wśród nich trującego okazu.

- Była to młoda, mała forma muchomora sromotnikowego, które panie nazywały pieczarką. Nie były na grzybobraniu, podobno dostały je od sąsiada – wyjaśnił lek. med. Eryk Matuszkiewicz – rzecznik Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową.

Młodsza kobieta była w o wiele cięższym stanie dlatego też podjęto decyzję o przewiezieniu jej do Warszawy i przeszczepieniu wątroby. Niestety, w nocy ze środy na czwartek kobieta zmarła. Starsza siostra, 80 – latka z Wrześni zmarła natomiast w czwartkowy poranek.

Źródło: m.telewizjarepublika.pl

Sytuacja jest bardzo poważna!

- Jeżeli nasze leczenie nie pomaga, nie przynosi efektów, to ostateczną formą jest przeszczepienie wątroby. Dlatego pacjentka została zakwalifikowana, dojechała do Warszawy, ale niestety jej stan był tak ciężki, że po kilku godzinach, zmarła – wyjaśnił lek. med. Eryk Matuszkiewicz.

Co więcej, lekarz zaznaczył, że tylko od 1 września do poznańskiego szpitala na oddział toksykologii skierowanych zostało 5 osób, które spożyły trującego muchomora sromotnikowego.

- To dużo, w zeszłym roku nie było tylu przypadków i nie było tak ciężkich zatruć jak teraz – podkreślił lekarz.

YouTube: itvm pl

Jak informował portal "Życie": ROBERT LEWANDOWSKI ZNÓW OKAZAŁ SIĘ NIEWĄTPLIWYM LIDEREM. KOLEJNY, OGROMNY SUKCES NASZEGO PIŁKARZA. MAMY POWODY DO DUMY

Przypomnij sobie: MINISTERSTWO ZDROWIA NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO ZAGROŻENIA, JAKIE JEST OBECNE W NASZYM KRAJU. POLACY POWINNI ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA NAJNOWSZE INFORMACJE

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MOGĄ BYĆ ZASKOCZENI, KIEDY POJADĄ ZATANKOWAĆ SAMOCHÓD. NA STACJACH BENZYNOWYCH ZOSTAŁY WPROWADZONE OGROMNE ZMIANY