Nie jest wykluczone, że już niebawem w naszym kraju dojdzie do ogromnej rewolucji w infrastrukturze drogowej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza bowiem mocno przyjrzeć się przejściom dla pieszych.

Trwają kontrole!

GDDKiA od pewnego czasu prowadzi audyt, który dotyczy bezpieczeństwa przejść dla pieszych. Okazuje się jednak, że jego wyniki nie są najlepsze. Po dogłębnej analizie wielu przejść okazuje się, że spora część z nich jest po prostu niebezpieczna dla pieszych.

- Dają one złudne poczucie bezpieczeństwa pieszym – podkreśla GDDKiA.

Jak podaje portal Biznes Info, do tej pory audytem zostały objęte 682 przejścia dla pieszych, które znajdują się na drogach krajowych. GDDKiA zauważyła podczas audytu wiele nieprawidłowości.

– Przejść dla pieszych jest za dużo i uległy one deprecjacji, co w dużej mierze przyczyniło się do niewłaściwych zachowań kierujących związanych z należytym postrzeganiem i zrozumieniem wprowadzanej w rejonie przejść stałej organizacji ruchu. Należy podjąć działania mające na celu weryfikację wyznaczonych przejść dla pieszych, likwidacji i określenia warunków wyznaczania nowych przejść, przejść w pełni wykorzystanych i zapewniających bezpieczeństwo pieszych – brzmi fragment raportu opublikowanego przez GDDKiA.

YouTube: Radio90

Niektóre przejścia mogą zniknąć!

Jak wyjaśnia GDDKiA ich zdaniem usunięte powinny zostać te przejścia, które są bardzo rzadko wykorzystywane przez pieszych czyli np. te przez które w godzinach od 6 do 9 i od 14 do 17 przechodzi mniej niż 24 pieszych.

Co więcej, GDDKiA podkreśla, że należy także zwrócić uwagę na przejścia, z których w godzinach szczytu korzysta od 25 do 45 osób, bowiem w znacznej części są one źle oświetlone i nie zapewniają dobrej widoczności, ani dla pieszych, ani dla zbliżających się kierowców.

YouTube: Szkoła Jazdy Kursant

Jak informował portal "Życie": W NIEKTÓRYCH REGIONACH NASZEGO KRAJU MOŻE BYĆ BARDZO NIEBEZPIECZNIE. INTENSYWNE OPADY MOGĄ STANOWIĆ POWAŻNE ZAGROŻENIE

Przypomnij sobie: FANI MOCNO SKOMENTOWALI DECYZJĘ ŁUKASZA Z PROGRAMU "ŚLUB OD PIERWSZEGO WEJRZENIA". CO TAKIEGO ZROBIŁ MĘŻCZYZNA

Portal "Życie" pisał również: NOWA POSTAĆ MOCNO NAMIESZA W SERIALU "M JAK MIŁOŚĆ". FANI MOGĄ BYĆ ZASKOCZENI TYM, JAK POTOCZĄ SIĘ LOSY ICH ULUBIONYCH BOHATERÓW