To efekt akcji charytatywnej Pho3nix Foundation oraz Ciech TRI TOUR 2020 i podjęcia przez blisko tysiąc uczestników wyznawania Trilsolation Challenge. W wirtualnym świecie miała miejsce rywalizacja na milion kilometrów, a każdy przebyty kilometr oznaczał złotówkę, którą syn Jana Kulczyka, Sebastian Kulczyk postanowił przeznaczyć na wsparcie rozbudowy Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

Czek został przekazany przez przedsiębiorcę i filantropa władzom szpitala w obecności prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka w poniedziałek, 28 września.

Syn Jana Kulczyka przekazał ponad milion złotych na rzecz rozbudowy szpitala w Poznaniu!

Choć zawody miały odbyć się w tradycyjnej formie to niestety, pandemia koronawirusa wymogła na organizatorach przeprowadzenie ich w zupełnie zmienionej i dostosowanej do sytuacji formie.

– Ze względu na epidemię przenieśliśmy naszą imprezę w świat wirtualny. W tym samym momencie pojawiła się potrzeba wsparcia szpitala dziecięcego w Poznaniu, a Sebastian Kulczyk zaoferował swoją pomoc i tak narodziła się nasza akcja - wyjaśnia Wojciech Kruczyński, dyrektor zawodów Ciech TRI TOUR serwisowi Nasz Głos Poznański.

W akcję mogli włączyć się wszyscy, którzy chcieli wesprzeć niezwykle ważny cel zbiórki – wsparcie rozbudowy Szpitala Kliniczny im. Karola Jonschera w Poznaniu. Pieniądze udało się uzbierać w mniej niż osiem tygodni, a rywalizacja odbyła się od 29 maja do 19 lipca całkowicie online. Łącznie pokonano 1 017 883 kilometry i taką sumę od fundacji Sebastiana Kulczyka otrzymał szpital!

– Nie byłoby miliona złotych dla Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, gdyby nie setki miłośników triathlonu, którzy na całym świecie podjęli wyzwanie Trilsolation Challenge. Zdobywając wspólnie ponad milion kilometrów pokazali hart ducha. Bardzo im za to dziękuję. Za to, że swój czas oddali najmłodszym, którzy każdego dnia stają do walki o swoje zdrowie, o swoje marzenia – powiedział w trakcie uroczystości Sebastian Kulczyk, założyciel i twórca Pho3nix Foundation, syn Jana Kulczyka.

Jak informował portal "Życie": EDYTA GÓRNIAK ZEBRAŁA CIĘGI OD WIDZÓW „THE VOICE OF POLAND”, O CO POSZŁO? KOMPLETNIE ZASKOCZENIE, PIOSENKARKA W OGÓLE SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: KINGA DUDA ZNÓW SPOTKAŁA SIĘ Z OSTRA KRYTYKĄ POD SWOIM ADRESEM. KILKA MOCNYCH SŁÓW PADŁO ZE STRONY EWY MINGE, PROJEKTANTCE BARDZO SIĘ TO NIE PODOBA

Portal "Życie" pisał również: ZMIANY W ŻYCIU AGNIESZKI RADWAŃSKIEJ, JEJ WIELKIE MARZENIE SPEŁNIA SIĘ OD DWÓCH MIESIĘCY. TENISISTKA ZAMIEŚCIŁA ZDJĘCIE W SIECI, WSPANIAŁA SCENA