Jak informuje portal ABC Zdrowie, GIS postanowił nakazać wycofanie ze sprzedaży mięsa jednej z najbardziej znanych firm w Polsce. Sprawa jest poważna, w surowym produkcie znajduje się bowiem Salmonella! Jego spożycie, szczególnie w formie niedogotowanej może się skończyć pobytem w szpitalu i zakażeniem salmonellozą!

Salmonella w mięsie z indyka popularnej marki! GIS nakazał wycofanie go ze sklepów, można się zarazić

Zgodnie z informacjami podanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny na skutek działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w mięsie z indyka wykryto Salmonellę z grupy O7 w 4 na 5 przebadanych próbkach mięsa z indyka na kotlety. Chodzi o produkt marki Morliny, dostępny w wielu sieciach handlowych w Polsce.

– Produkt jest przeznaczony do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy" – możemy przeczytać w komunikacie na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, cytowany przez portal ABC Zdrowie.

O który produkt chodzi? To Mięso z indyka na kotlety. "Morliny" Surowy wyrób mięsny świeży, 500 g. jego numer partii wynosi 2261003002, a termin przydatności do spożycia został oznaczony na 29 września 2020.

Producentem jest Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno.

GIS zdecydował już o wycofaniu produktu z rynku i sprzedaży. Lekarz z Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kutnie na skutek działań Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zgierzu zdecydował o kontroli zakładu Animex Kutno i zaczął postępowanie wobec wycofania kwestionowanej partii produktu.

GIS informuje o tym, by zakażonej produktu nie spożywać pod żadnym pozorem, szczególnie bez obróbki termicznej.

– W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu należy skontaktować się z lekarzem – czytamy w komunikacie.

fot. GIS

Jak informował portal "Życie": CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCE WYZNANIE SZPITALNEGO KAPELANA, AŻ TRUDNO UWIERZYĆ W JEGO SŁOWA! OPOWIEDZIAŁ, JAK WYGLĄDA OBECNIE POSŁUGA NA ODDZIALE POŁOŻNICZYM

Portal "Życie" pisał również: TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PODWYŻEK OPŁAT ZA PARKOWANIE CZY BILETÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ! BUDŻETY MIAST TOPNIEJĄ, TRZEBA SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI