Chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie w powiecie krotoszyńskim na terenie Wielkopolski. Oficjalnie wiadomo o 101 osobach zakażonych, a 230 kolejnych zostało objętych obowiązkową kwarantanną.

Informacje na ten temat podaje serwis Interia Fakty, a jako pierwszy powiedział o nich Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

Obecnie w DPS-ie w Baszkowie znajduje się 196 pensjonariuszy, w tym osoby chore przewlekle, a także z chorobami psychicznymi. 101 z nich ma stwierdzonego w testach koronawirusa.

Ognisko koronawirusa w jednym z Domów Opieki Społecznej w Wielkopolsce. Sytuacja jest trudna, 101 osób zakażonych

Ponad sto osób zakażonych w jednym z domów pomocy społecznej w Wielkopolsce. O dramatycznej sytuacji poinformował rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego. Aż 230 osób znalazło się na kwarantannie.

– Ich stan jest zadawalający, nie są hospitalizowani i zapewniona jest ciągłość świadczeń medycznych – wyjaśnił Tomasz Stube z biura prasowego wojewody wielkopolskiego, cytowany przez serwis Fakty Interia.

Do tej pory nie ustalono jednak źródła zakażenia. Dyrekcja placówki zapewnia, że posiada dostatecznie dużo środków ochrony osobistej i produktów do dezynfekcji, nie potrzeba na tę chwilę wolontariuszy do opieki nad chorymi.

To nie pierwsza taka sytuacja w Wielkopolsce. Jeszcze wczoraj głośno było w mediach o ognisku zakażeń w jednym z prywatnych domów seniora.

W całej Wielkopolsce od początku pandemii odnotowano 7591 zakażeń, z czego z powodu COVID-19 lub chorób współistniejących zmarło 275 osób.

Jak informował portal "Życie": CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCE WYZNANIE SZPITALNEGO KAPELANA, AŻ TRUDNO UWIERZYĆ W JEGO SŁOWA! OPOWIEDZIAŁ, JAK WYGLĄDA OBECNIE POSŁUGA NA ODDZIALE POŁOŻNICZYM

Portal "Życie" pisał również: TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PODWYŻEK OPŁAT ZA PARKOWANIE CZY BILETÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ! BUDŻETY MIAST TOPNIEJĄ, TRZEBA SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI