W weekend ma nastąpić prawdziwe załamanie pogody, a na prawdziwą polską złotą jesień trzeba będzie poczekać i to co najmniej kilka dni. Niestety piątek, sobota i niedziela przyniosą dość pochmurną, zimną i deszczową pogodę, więc warto sięgnąć po cieplejsze ubrania.

Zgodnie z zapowiedziami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska znalazła się pod wpływem niżu znad wschodnich Niemiec, który przechodzi przez zachodnią Polskę i zahacza o Bałtyk, a także przynosi charakterystyczny układ frontów atmosferycznych.

Choć pozostaniemy w ciepłej masie powietrza to nad południowy zachód przyjdzie dość chłodne powietrze polarno-morskie.

W piątek w centrum i na wschodzie będzie dość ciepło, a na Podkarpaciu i Mazowszu wciąż będziemy doświadczać temperatury powyżej 25 stopni Celsjusza. Na wschodzie spodziewane burze.

Jednak z zachodu do Polski przyjdzie zimny front z zachmurzeniem, opadami deszczu i ochłodzeniem. W okolicach Zielonej Góry na termometrach zobaczymy 18 stopni, w pobliżu Wrocławia i Szczecina będzie około 19 stopni.

W weekend typowo jesienna pogoda. Będzie chłodno, pochmurno i deszczowo!

Jak przekonuje serwis Interia Pogoda, sobota będzie bardzo pochmurna i opady deszczu są spodziewane niemal wszędzie. Przejaśni się jedynie na Podlasiu.

Temperatura spadnie na zachodzie do 14 stopni, w centrum będzie od 16 do 18 stopni, a do 24 kresek na termometrach zobaczymy w okolicach Białegostoku i Olsztyna.

Niedziela będzie jeszcze zimniejsza – najchłodniej będzie niedaleko Zielonej Góry – tam zobaczymy tylko 10 stopni! Najcieplej będzie na północnym wschodzie – do 19 stopni Celsjusza. Deszcz pojawi się w całym kraju.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NIETYPOWE ZACHOWANIE DZIECI, KTÓRE CHCĄ CHODZIĆ DO SZKOŁY Z KATAREM I ZŁYM SAMOPOCZUCIEM. UKRYWAJĄ DOLEGLIWOŚCI, BO BOJĄ SIĘ UZNANIA ZA CHORE NA COVID

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWOŚĆ DLA WIDZÓW TVP, UCIESZĄ SIĘ PRZEDE WSZYSTKICH STARSI WIDZOWIE. TO NOWATORSKI POMYSŁ JACKA KURSKIEGO, MA PRZYCIĄGNĄĆ TŁUMY PRZED TELEWIZORY

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETY UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY