W czwartek po południu w mediach społecznościowych prezydenta Warszawy pojawił się post z przeprosinami dla spółki PKN Orlen. Włodarz Warszawy przeprosił w ten sposób za swoje słowa, które padły podczas rozmowy z dziennikarzami „Rzeczpospolitej”, w których mowa była o oczyszczalni Czajka.

– Na początku września w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, tłumacząc sytuację dotyczącą awarii systemu przesyłowego do oczyszczalni Czajka, przywoływałem sytuację, w której do skażenia Wisły doszło na skutek wycieku ropy – powiedział wprost w poście w social mediach Rafał Trzaskowski, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Trzaskowski musiał przeprosić spółkę Orlen!

Trzaskowski stwierdził, że chciał w ten sposób pokazać, że gdy znalazł się w podobnej sytuacji Mateusz Morawiecki to nikt go nie atakował, ani nie miał zamiaru go zdymisjonować. Lecz przywołując pewną sytuację, niepotrzebnie i błędnie przypisał ją spółce Orlen, a nie spółce PERN.

Jak sam stwierdził, jeśli chodzi o logikę wywodu to instytucja nie miała żadnego znaczenia, lecz jego słowa mogły niecelowo zaszkodzić spółce.

– Obie są zresztą spółkami skarbu państwa, więc to trochę tak, jakby w moim przypadku ktoś pomylił MPWiK z MPO – stwierdził.

Jednak pomyłkę od razu sprostowano – rzeczniczka miasta wykonała to za pośrednictwem mediów społecznościowych, a dyrektor gabinetu Trzaskowskiego w formie pisemnego sprostowania. Jednak spółka Orlen domagała się dodatkowych przeprosin i sprostowania, co postanowił zrobić Rafał Trzaskowski.

Mam nadzieję, że te przeprosiny i sprostowanie będzie dla spółki wystarczające" - spuentował prezydent Warszawy – napisał w social mediach Rafał Trzaskowski.

Na początku września w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, tłumacząc sytuację dotyczącą awarii systemu przesyłowego do...

Posted by Rafał Trzaskowski on Thursday, September 24, 2020

Jak informował portal „Życie”: ROBERT LEWANDOWSKI POCHWALIŁ SIĘ ZDJĘCIEM Z SIOSTRĄ, MILENĄ. INTERNAUCI SĄ BARDZO ZASKOCZENI TYM, W JAKICH WARUNKACH MIESZKA

Przypomnij sobie: OGROMNA ZMIANA CÓRKI KASI KOWALSKIEJ. MŁODA KOBIETA POSTAWIŁA NA BARDZO ODWAŻNĄ FRYZURĘ I KOLOR. TERAZ JEST WRĘCZ NIE DO POZNANIA

Portal „Życie” pisał również: KATARZYNA CICHOPEK Z MĘŻEM WŁAŚNIE PODZIELILI SIĘ ZE ŚWIATEM RADOSNĄ NOWINĄ. W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH MAŁŻEŃSTWA POSYPAŁY SIĘ SZCZERE GRATULACJE