Francuska grupa telekomunikacyjna Iliad zawarła już porozumienie z dwoma podstawowymi udziałowcami Play, co zapewnia jej przejęcie tzw. pakietu kontrolnego wynoszącego akcji. Ta transakcja ma wynieść aż 16 miliardów złotych.

Aby do niej doszło wymagana jest jednak zgoda Komisji Europejskiej.

Jak informuje serwis SuperBiznes SE, sieć Play za ogromną kwotę aż 16 miliardów złotych już wkrótce zmieni swojego właściciela.

Sieć Play zmienia właściciela!

Sensacyjna informacja na temat sieci PLAY w Polsce. Okazuje się, że firmę przejmuje francuska firma telekomunikacyjna. Kwota transakcji jest ogromna, co to oznacza dla klientów?

– Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione podobieństwa i korzyści, Zarząd Play pozytywnie podchodzi do oferty złożonej przez iliad. Widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań na polskim rynku, takich jak: rozwój technologii 5G, wdrożenie oferty sieci szerokopasmowej, rozwój usług chmurowych oraz zaproponowanie nowego podejścia do telewizji. Cieszymy się, że będziemy mogli podjąć te wyzwania z naszym nowym przyszłym udziałowcem – wyjaśnia Jean-Marc Harion, Prezes Zarządu Play jako komentarz do transakcji, cytowany przez „Super Express”.

W podobnym tonie wypowiada się Thomas Reynaud, prezes zarządu Grupy Iliad komentując ofertę przejęcia pakietu kontrolnego. Przekonuje, że połączenie obu firm to naturalny biznesowo ruch i cieszy się, że Iliad wkracza na rynek usług telekomunikacyjnych w Polsce.

Grupa Iliad wzywa również do zapisywania się na sprzedaż 100 procent istniejących w obrocie akcji Play Communications. Cena za jedną z nich to 39 złotych, start zapisów został wyznaczony na 19 października, a potrwa do 17 listopada.

Co ciekawe, nazwa sieci Play pozostanie, gdyż nie ma planu rebrandingu.

Jak informował portal „Życie”: ROBERT LEWANDOWSKI POCHWALIŁ SIĘ ZDJĘCIEM Z SIOSTRĄ, MILENĄ. INTERNAUCI SĄ BARDZO ZASKOCZENI TYM, W JAKICH WARUNKACH MIESZKA

Przypomnij sobie: OGROMNA ZMIANA CÓRKI KASI KOWALSKIEJ. MŁODA KOBIETA POSTAWIŁA NA BARDZO ODWAŻNĄ FRYZURĘ I KOLOR. TERAZ JEST WRĘCZ NIE DO POZNANIA

Portal „Życie” pisał również: KATARZYNA CICHOPEK Z MĘŻEM WŁAŚNIE PODZIELILI SIĘ ZE ŚWIATEM RADOSNĄ NOWINĄ. W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH MAŁŻEŃSTWA POSYPAŁY SIĘ SZCZERE GRATULACJE