Jak podaje portal "Wirtualna Polska", Bogusław Mikus działacz opozycji antykomunistycznej w okresie PRL. To on był w grupie 53 osób, które w dniu 10 kwietnia 1989 roku utworzył Komitet Rejestracyjny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".

Działalność opozycyjna

W latach 1989-1990 Bogusław Mikus był przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego w Chełmie. W 1990 roku został delegatem w czasie II Krajowego Zjazdu Delegatów. W 1991 roku przestał pełnić funkcję Przewodniczącego Zarządu Regionu.

"We wtorek jeszcze do mnie zadzwonił i rozmawialiśmy. Pełen optymizmu i nadziei. Dziś z wielkim smutkiem przyjęłam informację o Jego śmierci" - napisała na swoim koncie w mediach społecznościowych Beata Mazurek z Prawa i Sprawiedliwości.

chelm.naszemiasto.pl/

Beata Mazurek o Bogusławie Mikusie

Mazurek w TVP Info zajmował się drukowaniem prasy podziemnej, a także działał w podziemnej tymczasowej Radzie Solidarności. Był również korespondentem Radia Wolna Europa.

Beata Mazurek podkreśliła, że to dzięki Mikusowi zaczęła działać politycznie. "W 2005 r. to on zachęcił mnie do prowadzenia kampanii. Zapewniał, że trzecie miejsce na liście to szansa, którą muszę w pełni wykorzystać. Jego odejście jest więc pustką, której nie da się zapełnić" - przypomniała.

Bogusław Mikus walczył z chorobą. Prezydent Chełma w uznaniu zasług jeszcze za życia uhonorował go tytułem Osobowości Miasta Chełma.

YouTube

Rodzinie, przyjaciołom i bliskim Bogusława Mikusa składamy najszczersze kondolencje.

To też może cię zainteresować: Ojciec Tadeusz Rydzyk jest zrozpaczony. Nie może wykonywać posługi. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Basia Kurdej-Szatan powitała na świecie małego Henia. Są najnowsze informacje na temat dziecka oraz porodu

O tym się mówi w Polsce: Słysząc o zarobkach Magdy Gessler można wpaść w niemałe zdumienie! Wyszło na jaw, ile naprawdę zarabia najbardziej znana restauratorka w Polsce

O tym się mówi na świecie: Oszust wpadł w ręce mundurowych, teraz czeka go poważna kara. Przez lata oszukiwał ludzi twierdząc, że jest nowym Jezusem