Tadeusz Rydzyk trzymał zakaz odprawiania mszy świętych. Zakaz dotyczy kilku kanadyjskich parafii. Okazuje się, że miejsca, w których Rydzyk nie może odprawiać mszy są jednymi z największych skupisk Polonii. Sprawę skomentował nawet ambasador RP w Kanadzie Andrzej Kurnicki.

Okazuje się, że Rydzyk otrzymał zakaz odprawiania mszy w kanadyjskich parafiach ze względu na swoje antysemickie i ksenofobiczne wypowiedzi. To, że Rydzyk został objęty sankcjami jest wynikiem determinacji kanadyjskiego polityka Thomasa Lukaszuka.

Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk
Tadeusz Rydzyk

Rydzyk otrzymał sankcję. Nie odprawi mszy w Kanadzie

Okazuje się, że z decyzji nie jest zadowolony ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Kanadzie, który jest zwolennikiem księdza Rydzyka i działalności Radia Maryja.

- Czytałem, co zamieszczono w prasie i haniebnym jest, że ktoś może w ten sposób działać. Ktoś, kto próbuje rozbić środowisko polonijne, a jest dumny ze swoich korzeni chrześcijańskich. Należy szczególnie podkreślić rolę Radia Maryja, jeżeli chodzi o ewangelizację i przekazywanie informacji - mówił ambasador. - Mamy fantastyczne Radio Maryja. Programy są fenomenalne, jeśli chodzi o dobór osób, które tam przychodzą. Byłem wielokrotnie na konferencjach w Toruniu przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Jaki był dobór panelistów, no to jest światowa czołówka. Mamy Telewizję Trwam, czyli są nowe formy, które zaowocowały dużym sukcesem. Polonia powinna te dobre przykłady z Polski przetwarzać na grunt kanadyjski. Są takie sukcesy, na które można by wskazywać, że w Kanadzie się udają, ale potrzeba trochę więcej entuzjazmu, dobrej organizacji - wskazał Andrzej Kunicki.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: radiomaryja.pl
Tadeusz Rydzyk. Źródło: radiomaryja.pl
Tadeusz Rydzyk. Źródło: radiomaryja.pl

To też może cię zainteresować: Policjanci z jednego z polskich miast uratowali małego chłopca. Potrzebna była szybka reakcja. Całe zdarzenie zostało nagrane

Zobacz o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kontrowersyjny pomysł rządu. Wielu Polaków może przez to zarobić znacznie mniej pieniędzy. Co zamierzają wprowadzić władze