Niestety, możliwe jest w placówce zostaną wykryte nowe zakażenia i sytuacja jeszcze mocniej się pogorszy. Wiadomo, że chodzi o jeden z dużych szpitali psychiatrycznych na terenie kraju, a ognisko koronawirusa wykryto w nim już w połowie września. Do tej pory sytuacji nie udało się ostatecznie opanować, a liczba zakażonych znów wzrosła i wiele wskazuje na to, że będzie ich znacznie więcej. To naprawdę mocno niepokojące informacje z Polski!

Oficjalnie w mediach ukazały się informacje o tym, że chodzi o szpital psychiatryczny w Choroszczu, a liczba zakażonych w placówce wzrosła do łącznie 40 osób. Ognisko koronawirusa wykryto tam już w połowie września, jednak liczba chorych wciąż rośnie i sytuacji nie udało się opanować. Według informacji Radia Zet, cytowanych przez Pikio, obecnie przeprowadzane są testy, a sytuacja może jeszcze mocniej się rozwinąć.

Koronawirus w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy. Na dziś wiadomo o 40 zakażonych

Wśród osób z pozytywnym wynikiem testów stwierdzono 23 pacjentów i 17 pracowników, a zaraziły się także dwie osoby z kontaktu. To oficjalne dane podane przez Iwonę Sienkiewicz, kierownik działu epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku. Zakażenie na początku wykryto na oddziale ogólnopsychiatrycznym, IV Klinice Psychiatrii.

– Przyjęcia pacjentów nie są wstrzymane. Pacjent, który zostanie skierowany na ten oddział, w momencie przyjęcia będzie miał wykonany test na obecność wirusa SARS-CoV-2. Do czasu uzyskania wyniku będzie podlegał izolacji – powiedział Krzysztof Szeweluk ze szpitala w Choroszczy przywoływany przez Radio Zet.

Chorzy pacjenci są objęci izolacją, tak samo jak pracownicy, którzy przebywają w kwarantannie w domu. Z ogniskiem koronawirusa w szpitalu psychiatrycznym mają związek przypadki zachorowań z Domu Pomocy Społecznej Trzy Dęby również z Choroszczy.

Jak informował portal „Życie”: KRYSTYNA PAWŁOWICZ WŁAŚNIE UJAWNIŁA SKRYWANY PRZEZ LATA TALENT. NIKT PRĘDZEJ O TYM NIE WIEDZIAŁ, INTERNAUCI SĄ POD DUŻYM WRAŻENIEM

Przypomnij sobie: PEWIEN OPUSZCZONY DOM NA WSI SKRYWAŁ W SOBIE TAJEMNICĘ, O KTÓREJ NIKT NIE WIEDZIAŁ. PODCZAS REMONTU ZALEZIONO TAM PRZEDMIOTY WARTE KROCIE

Portal „Życie” pisał również: ZADZIWIAJĄCE WYDARZENIE W LESIE. PEWIEN MĘŻCZYZNA WYBRAŁ SIĘ NA GRZYBY, LECZ NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE JEGO WYJAZD SKOŃCZY SIĘ TAK ŹLE