Prognoza wydana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie napawa optymizmem i trzeba się z nią liczyć. Okazuje się bowiem, że w czwartek na dużych obszarach kraju mogą wystąpić gwałtowne zjawiska pogodowe, a IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami. Alert dotyczy województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego.

Wiadomo również, że na Mazowszu mogą przejść burze z gradem i w tym regionie również obowiązują alerty pierwszego stopnia. Przewiduje się pojawienie burz z opadami deszczu do 20 litrów na metr kwadratowych, a porywy wiatru mogą osiągnąć do 60 km/h. Lokalnie możliwe są opady gradu.

Burze z gradem prognozowane na dużych obszarach Polski. IMGW wydało ostrzeżenia

Okazuje się, że pogoda nie zmieni się w piątek. Alerty burzowe będą obowiązywać w województwach warmińsko-mazurskim i łódzkim. Tu również spadnie do 20 litrów na metr kwadratowy i wiatr powieje z prędkością do 60 kilometrów na godzinę.

To jednak nie koniec ostrzeżeń - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej chce wydać alarmy pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. W trakcie burz będzie padać do 20 litrów na metr kwadratowy i powieje do 70 kilometrów na godzinę. Lokalnie trzeba spodziewać się gradu.

Co z sobotą? W Małopolsce, na Podkarpaciu i na Śląsku trzeba spodziewać się intensywnych opadów deszczu i tu będą obowiązywać ostrzeżenia drugiego stopnia. Opady mogą przybrać na sile i spadnie od 35 do 45 litrów na mkw, a lokalnie nawet do 60 litrów.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące opadów deszczu mogą dotknąć takich regionów jak Pomorze, woj. Zachodniopomorskie, lubuskie, Wielkopolska, kujawsko-pomorskie, łódzkie, Dolny Śląsk, śląskie, a także świętokrzyskie. Tu może spaść od 25 do 40 litrów, a lokalnie do 50 litrów na mkw.

Na Mazowszu i Lubelszczyźnie spodziewane są silne deszcze z burzami. Wiatr może wiać do 70 km/h.

Jak informował portal „Życie”: KRYSTYNA PAWŁOWICZ WŁAŚNIE UJAWNIŁA SKRYWANY PRZEZ LATA TALENT. NIKT PRĘDZEJ O TYM NIE WIEDZIAŁ, INTERNAUCI SĄ POD DUŻYM WRAŻENIEM

Przypomnij sobie: PEWIEN OPUSZCZONY DOM NA WSI SKRYWAŁ W SOBIE TAJEMNICĘ, O KTÓREJ NIKT NIE WIEDZIAŁ. PODCZAS REMONTU ZALEZIONO TAM PRZEDMIOTY WARTE KROCIE

Portal „Życie” pisał również: ZADZIWIAJĄCE WYDARZENIE W LESIE. PEWIEN MĘŻCZYZNA WYBRAŁ SIĘ NA GRZYBY, LECZ NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE JEGO WYJAZD SKOŃCZY SIĘ TAK ŹLE