Jak informuje portal Super Biznes, już wkrótce emerytów może czekać prawdziwa rewolucja. Trwają bowiem prace nad totalnie nowym pomysłem, a mianowicie tak zwanymi emeryturami stażowymi. Okazuje się, że wiek emerytalny mocno pójdzie w dół!

O co dokładnie chodzi?

Politycy rozpoczęli prace nad nowym projektem, który ma wprowadzić emerytury stażowe. Dzięki nim kobiety będą mogły udać się na emeryturę już przed 60. rokiem życia, a mężczyźni przed 65. Czy jednak będzie to korzystne dla Polaków?

Emerytury stażowe mają przysługiwać kobietom, które przepracowały 35. lat oraz mężczyznom, którzy przepracowali 40. lat. Okazuje się jednak, ze jeśli kobieta zdecyduje się na emeryturę już w takim wieku to otrzyma zaledwie 647 złotych brutto, a więc niecałe 500 złotych netto miesięcznie.

- Emerytury stażowe co do zasady są niskimi świadczeniami emerytalnymi – podkreślił prawnik Instytutu Emerytalnego - Oskar Sobolewski.

Czy Polacy będą zadowoleni?

Okazuje się jednak, że w ustawie pojawi się specjalny zapis, który określi wysokość emerytury stażowej. Nie będzie ona mogła być niższa niż 120% minimalnej emerytury.

- Bez tego byłoby to bardzo złe rozwiązanie. Dzięki temu emeryci otrzymają minimum 1500 zł brutto – zaznaczył prawnik.

Pamiętajmy jednak, że każdy rok naszej pracy podwyższa emeryturę o około 10%.

- Warto podkreślić, że osoby, które w najbliższych latach będą przechodziły na emeryturę i tak otrzymają wyższe świadczenie od Polaków wchodzących obecnie na rynek pracy lub dzisiejszych 30-40-latków – dodał prawnik podczas wywiadu dla portalu Super Biznes.

Projekt ma być gotowy za maksymalnie 3 miesiące. Kiedy jednak wejdzie w życie i czy spotka się z uznaniem Polaków? Tego na ten moment nie wiadomo.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PRACOWNICY PRZEBYWAJĄCY NA KWARANTANNIE MUSZĄ SIĘ POŻEGNAĆ Z WYPŁATAMI? OKAZUJE SIĘ, ŻE OTRZYMANIE ZASIŁKU NIE JEST TAKIE OCZYWISTE

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: RELACJA MAŁEJ DZIEWCZYNKI I KONIA JEST PO PROSTU NIESAMOWITA. TA PRZYJAŹŃ PRZETRWA DŁUGIE LATA. NIEPRAWDOPODOBNE NAGRANIE

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: HANNA LIS PRZECHODZI TERAZ BARDZO TRUDNE CHWILE. DZIENNIKARKA MUSIAŁA OSTATNIO POŻEGNAĆ SWOJA UKOCHANĄ MAMĘ. JAK SOBIE RADZI