W ostatnim odcinku programu „Dzień dobry TVN” prowadzący przypomnieli widzom o jednej bardzo ważnej sprawie.

O co dokładnie chodzi?

Jak informuje portal Pikio, doskonale wiemy, że wszyscy posiadacze telewizorów oraz odbiorników radiowych są zobowiązani do płacenia abonamentu RTV. Przez wiele lat Polacy bagatelizowali tę opłatę i mało kto rozliczał się z abonamentu, tak jak powinien.

Zgodnie z przepisami, każdy kto zakupił telewizor bądź też odbiornik radiowy jest zobowiązany do zgłoszenia tego faktu w ciągu 14 dni od zakupu. Poczta Polska informuje, że będzie teraz bardzo dokładnie sprawdzać, czy Polacy przestrzegają tych przepisów.

Kary są bardzo wysokie!

Według danych przedstawionych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, tylko w 31% polskich gospodarstw abonament RTV jest opłacany zgodnie z regulaminem. Pozostałe osoby muszą jednak liczyć się z faktem zapłacenia dość wysokiej kary.

- Osoba kontrolowana powinna umożliwić przeprowadzenie kontroli obowiązku rejestracji odbiorników rtv lub okazać dowód potwierdzający rejestrację odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego pobiera się opłatę w wysokości stanowiącej trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika – przekazali dziennikarze „Dzień Dobry TVN”.

Trzydziestokrotność abonamentu RTV wynosi aż 681 złotych! Lepiej więc upewnić się, czy regularnie opłacaliśmy abonament i uzupełnić ewentualne zaległości nim do naszych drzwi zapuka kontroler!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PRACOWNICY PRZEBYWAJĄCY NA KWARANTANNIE MUSZĄ SIĘ POŻEGNAĆ Z WYPŁATAMI? OKAZUJE SIĘ, ŻE OTRZYMANIE ZASIŁKU NIE JEST TAKIE OCZYWISTE

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: CZY TO JUŻ KONIEC POMOCY DLA RODZICÓW? RZĄD NIE BĘDZIE DALEJ WYPŁACAŁ ZASIŁKÓW NA DZIECI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: HANNA LIS PRZECHODZI TERAZ BARDZO TRUDNE CHWILE. DZIENNIKARKA MUSIAŁA OSTATNIO POŻEGNAĆ SWOJA UKOCHANĄ MAMĘ. JAK SOBIE RADZI