Niecodzienna sytuacja w Zabrzu! Przyłapana na gorącym uczynku karetka na ul. Wolności, zaparkowana na pobliskiej stacji benzynowej. Z wozu wysiada dwóch mężczyzn, z czego jeden z nich ma na sobie koszulkę z napisem „Transport medyczny”.

Mężczyźni tankowali kanistry, po czym ładowali je do karetki i wieźli do szpitala. Jak donoszą mieszkańcy wykonywali takich kursów nawet po kilka dziennie przez ostatni czas! Sytuacja nie do pomyślenia.

Okazuje się, że pojazd oznaczony literką T to karetka transportowa do przewozu chorych między placówkami medycznymi, ale również krwi czy narządów do przeszczepu. Pracownicy wykorzystywali ją jednak do przewozu paliwa.

Jak udało się ustalić Faktowi, pojazd należy do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu, to placówka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie – jak przekonuje Fakt – powinny obowiązywać najlepsze standardy medyczne i obsługi pacjentów. Jest jednak inaczej.

W Zabrzu karetka zamiast pacjentów wozi kanistry z paliwem. Trwa postępowanie wyjaśniające!

– Postępowanie prowadzone jest w trybie pilnym, dyrektor nie wydawał takiego polecenia. Wobec pracowników, którzy nie zachowali zasad wynikających z procedury, zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe. Jednocześnie dyrekcja szpitala dziękuje za interwencję w tej sprawie. Mamy nadzieję, że podobne zdarzenia nie będą miały miejsca w przyszłości – wyjaśniła Faktowi rzeczniczka szpitala, Anna Gałecka.

Sprawa jest naprawdę poważna, gdyż za nieuzasadnione wezwanie karetki do pacjenta można otrzymać nawet 1,5 tysiąca złotych grzywny.

Pojazdy tego typu są do specjalnego użytku i nie można nimi wozić czego dusza zapragnie. Jednak jak widać, pracownicy o tym zapominają.

fot. Fakt

Jak informował portal „Życie”: KRYSTYNA PAWŁOWICZ WŁAŚNIE UJAWNIŁA SKRYWANY PRZEZ LATA TALENT. NIKT PRĘDZEJ O TYM NIE WIEDZIAŁ, INTERNAUCI SĄ POD DUŻYM WRAŻENIEM

Przypomnij sobie: PEWIEN OPUSZCZONY DOM NA WSI SKRYWAŁ W SOBIE TAJEMNICĘ, O KTÓREJ NIKT NIE WIEDZIAŁ. PODCZAS REMONTU ZALEZIONO TAM PRZEDMIOTY WARTE KROCIE

Portal „Życie” pisał również: ZADZIWIAJĄCE WYDARZENIE W LESIE. PEWIEN MĘŻCZYZNA WYBRAŁ SIĘ NA GRZYBY, LECZ NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE JEGO WYJAZD SKOŃCZY SIĘ TAK ŹLE