Zadowoleni będą nie tylko grzybiarze, ale wszyscy ci, którzy uwielbiają górskie wędrówki, spacery po lasach czy wyjazdy nad morze! Można spokojnie planować wypoczynek, bo tegoroczny wrzesień zdecydowanie rozpieszcza nas piękną aurą i tak pozostanie aż do ostatniego dnia miesiąca!

Zgodnie z prognozami będzie naprawdę ciepło i nie spadnie wiele deszczu. Aura będzie nam wyjątkowo sprzyjać, więc warto wykorzystać ten czas, zanim nastaną wczesne wieczory i wielkie jesienne słoty!

Długoterminowa pogoda na dwa najbliższe tygodnie zapowiada piękną aurę. Synoptycy nie mają wątpliwości – będzie ciepło, zawita babie lato

Czwartek i piątek to tylko wyjątki we wrześniowej pogodzie i nie ma co wpadać w panikę. Nad Polską już wkrótce znajdzie się ciepły front, idący nad nasz kraj z południowego zachodu, wprost znad Morza Śródziemnego.

To on zapewni nam ciepłą pogodą, dość wysokie jak na wrzesień temperatury niemal brak opadów. Po niedzieli wrócą prawie upalne dni, a pierwszy dzień jesieni w ogóle nie będzie jej zapowiadał. Prognoza na październik również zapowiada się wspaniale!

– Średnia miesięczna temperatura w całym kraju na ogół „w normie” lub „powyżej normy". Temperatury „powyżej normy” spodziewane są przede wszystkim w rejonie Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Lublina, Białegostoku i Olsztyna. Szanse na cieplejszą temperaturę mają też Katowice, Gdańsk i Suwałki – wyjaśniają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, cytowani przez Fakt.

Deszczu będzie stosunkowo niewiele – zdecydowanie mniej niż w norma z października. Okazuje się jednak, że i dziesiąty miesiąc roku mocno nas zaskoczy, gdyż będzie wyjątkowo ciepły, zdecydowanie powyżej normy.

Noce oczywiście chłodne, lecz w ciągu dnia możemy często zobaczyć na termometrach nawet 24 stopnie!

– Ta złota jesień będzie tym bardziej przyjemna, ze liczba dni z opadem jest niewielka, 8 dni z deszczem na 20 dni – ostatnie 10 dni września i pierwsze 10 dni października – mówi Grzegorz Walijewski, synoptyk z IMGW dla Faktu.

Jak informował portal "Życie": HISTORIA TEJ DZIEWCZYNKI WZRUSZA DO ŁEZ! MUSIAŁA PRZEJŚĆ KILKA BOLESNYCH OPERACJI, ABY FINALNIE MÓC ZOBACZYĆ SWOJĄ MAMĘ, JEJ REAKCJA ROZDZIERA SERCE

Przypomnij sobie: MASECZKI BĘDZIE NOSIĆ JESZCZE PRZEZ DWA KOLEJNE LATA? PONURA WIZJA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA, POLACY NIE BĘDĄ Z TEGO ZADOWOLENI

Portal "Życie" pisał również: WKRÓTCE WEJDĄ W ŻYCIE POTĘŻNE ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM? KIEROWCY OBAWIAJĄ SIĘ, ŻE POSTÓJ BĘDZIE OZNACZAŁ KARĘ, A MANDATY ZWIĘKSZĄ SIĘ CZTEROKROTNIE