Już od września weszły w życie nowe limity dla osób pobierających emerytury i renty, które mają możliwość dodatkowej pracy i powiększenia swojego dochodu. Jest jednak pewien haczyk – nie można przekroczyć określonych przez prawo i Zakład Ubezpieczeń Społecznych limitów, bo inaczej może nas spotkać nieprzyjemna sytuacja – instytucja albo obniży nam świadczenie, albo całkowicie je zawiesi.

Wiadomo, że wraz z nowelizacją prawa zmieniły się stawki, warto wiedzieć, jakie są obecnie.

Pojawiły się istotne zmiany w emeryturach i rentach. Trzeba uważać, jedna może spowodować, że stracimy pieniądze

Zgodnie z informacją podaną przez dziennik „rzeczpospolita” już od 1 września obowiązują nowe stawki związane z progami przychodów, jakie można osiągać przy okazji dorabiania do emerytur i rent. Okazuje się, że są one niższe niż do tej pory, a wynika to z poziomu średniego wynagrodzenia, na bazie którego się je oblicza.

Tym samym, nasze zarobki dodatkowe przy emeryturze i rencie nie mogą przekroczyć określonej sumy, gdyż w przeciwnym wypadku ZUS obniży nasze świadczenie albo nawet całkiem zawiesi jego wypłatę.

Kiedy trzeba obawiać się takiej sytuacji? Gdy nasze przychody przekroczą 70 procent średniej płacy to wówczas nasze świadczenie zostanie obniżona. Od 1 września jest to dokładnie 3517,20 złotych – aż o 215 złotych mniej niż w poprzednim okresie.

Stracić świadczenie można, gdy przychody przekroczą górną graniczną kwotę, czyli 130 procent wynagrodzenia średniego – 6531 złotych. Jak informuje ZUS, na co powołuje się serwis Biznes Info, będą ważne do końca listopada 2020 roku.

Jak informował portal "Życie": HISTORIA TEJ DZIEWCZYNKI WZRUSZA DO ŁEZ! MUSIAŁA PRZEJŚĆ KILKA BOLESNYCH OPERACJI, ABY FINALNIE MÓC ZOBACZYĆ SWOJĄ MAMĘ, JEJ REAKCJA ROZDZIERA SERCE

Przypomnij sobie: MASECZKI BĘDZIE NOSIĆ JESZCZE PRZEZ DWA KOLEJNE LATA? PONURA WIZJA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA, POLACY NIE BĘDĄ Z TEGO ZADOWOLENI

Portal "Życie" pisał również: WKRÓTCE WEJDĄ W ŻYCIE POTĘŻNE ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM? KIEROWCY OBAWIAJĄ SIĘ, ŻE POSTÓJ BĘDZIE OZNACZAŁ KARĘ, A MANDATY ZWIĘKSZĄ SIĘ CZTEROKROTNIE