Wiele osób myślało, że kiedy w naszym kraju doszło do lockdownu, a gospodarka została zamrożona to ceny mocno spadną. Niestety, nic bardziej mylnego. Jak się okazuje, nieustannie obserwujemy wzrost cen nie tylko w sklepach, ale także i w usługach!

Ceny ciągle idą w górę!

Według szacunków Polsat News, w ostatnim czasie niektóre ceny wzrosły nawet o kilkanaście procent. Jaka jest przyczyna takiej sytuacji?

Jak podaje portal BiznesInfo, w sierpniu odnotowano wzrost cen o 2,9%, jest to zaledwie o 0,1% mniej niż w miesiącu poprzednim, porównując te miesiące do ubiegłego roku. Nie dziwi nas fakt, że inflacja jest w tym roku bardzo wysoka.

- Ceny rosną w podobnym tempie od trzech miesięcy, choć w porównaniu z okresem od stycznia do marca, gdy zwyżkowały o 4,3 - 4,7 proc., znacznie mniej dynamicznie – podaje portal Polsat News.

Co zdrożało najbardziej?

Niestety, w górę poszybowały także ceny żywności. W lipcu skok ten był na poziomie 3,9%, natomiast w sierpniu 3%. Nietrudno jest jednak zauważyć, że zdecydowanie największy wzrost odnotowano w cenach owoców. Tutaj ceny są wyższe zatrważające 18,5%! W przeciwieństwie do warzyw, które spadły aż o 10%.

Podwyżki odnotowali także palacze. Jak się okazuje papierosy, a także alkohol zdrożały o około 5%. Co przyniosą nam kolejne miesiące i kiedy wreszcie skończą się tak gwałtowne podwyżki?

Wygląda jednak na to, że nie mamy powodów, aby oczekiwać nagłego spadku cen. Przed nami ostatnie miesiące tego roku, a jak wszyscy wiemy wraz z początkiem nowego, znów pojawią sie podwyżki! Na ten moment trudno jednak ocenić, ile dokładnie one wyniosą i jakiś produktów oraz usług będą dotyczyć.

Jak informował portal "Życie": ABSURDALNY WYROK SĄDU. PROKURATURA STANĘŁA W OBRONIE EMERYTA, KTÓRY MA ZAPŁACIĆ KARĘ ZA ZJEDZENIE ŚLIWKI W CZEKOLADZIE

Przypomnij sobie: TA HISTORIA TO PRZESTROGA DLA WIELU KOBIET. LEKARZE NIE MOGLI UWIERZYĆ W TO, CO ZOBACZYLI PODCZAS OPERACJI

Portal "Życie" pisał również: TRUDNE ZDARZENIE Z ZESZŁEGO ROKU NADAL NIE ZOSTAŁO WYJAŚNIONE. FUNKCJONARIUSZ ZAMIESZANY W SPRAWĘ 21 - LETNIEGO ADAMA Z KONINA WRÓCIŁ DO PRACY