Tego nie wiemy, jednak nic nie zapowiada tego, aby szef Radia Maryja i Telewizji Trwam miał udać się na zasłużony odpoczynek po latach posługi. Tadeusz Rydzyk odczuł jego dotkliwie konsekwencje swoich niedawnych słów podczas jednej z wizyt w Kanadzie wśród Polonii mieszkającej w tym kraju.

Jego wypowiedzi o mocno antysemickim wydźwięku spotkały się ze sprzeciwem lokalnych władz kościelnych. Tym samym, ojciec Tadeusz Rydzyk będzie mógł wyjechać do Kanady tylko w celach turystycznych, bo oficjalnie dostał zakaz sprawowania mszy w tym kraju!

Tadeusz Rydzyk z zakazem odprawiania mszy w Kanadzie!

Tadeusz Rydzyk będzie miał zakz wstępu na ołtarze kanadyjskich parafii, w których w życie kościelne włącza się kanadyjska Polonia. Co ciekawe, ojciec Rydzyk miał w planach wyjazd do Kanady w celu głoszenia, ale „ban na msze” sprawi, że nie będzie to możliwe.

Informację o zakazie prowadzenia nabożeństw w Kanadzie podał portal dla Polonii w Kanadzie, Gazeta Gazeta Com, a w ślad za nim poszła Wirtualna Polska. Dodatkowo, ojciec Rydzyk nie będzie mógł również organizować jakichkolwiek spotkań w katolickich diecezjach. Decyzję tę podjął arcybiskup Edmonton Richard Smith.

Ma to być skutek „oburzających poglądów ojca Rydzyka” o wymowie mocno antysemickiej i ksenofobicznej.

– Ojciec Tadeusz Rydzyk, szef kontrowersyjnej rozgłośni Radio Maryja w Polsce, otrzymał zakaz odwiedzania archidiecezji Edmonton i podlegających jej parafii. Zakaz wynika z wieloletniego rozpowszechniania przez jego stację treści antysemickich i homofobicznych – wyjaśnia portal B’nai Brith Canada, cytowany przez Gazeta Gazeta Com.

fot. YouTube @Radio Maryja

Jak informował portal "Życie": HISTORIA TEJ DZIEWCZYNKI WZRUSZA DO ŁEZ! MUSIAŁA PRZEJŚĆ KILKA BOLESNYCH OPERACJI, ABY FINALNIE MÓC ZOBACZYĆ SWOJĄ MAMĘ, JEJ REAKCJA ROZDZIERA SERCE

Przypomnij sobie: MASECZKI BĘDZIE NOSIĆ JESZCZE PRZEZ DWA KOLEJNE LATA? PONURA WIZJA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA, POLACY NIE BĘDĄ Z TEGO ZADOWOLENI

Portal "Życie" pisał również: WKRÓTCE WEJDĄ W ŻYCIE POTĘŻNE ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM? KIEROWCY OBAWIAJĄ SIĘ, ŻE POSTÓJ BĘDZIE OZNACZAŁ KARĘ, A MANDATY ZWIĘKSZĄ SIĘ CZTEROKROTNIE