Główny Inspektorat Sanitarny wystosował niezwykle ważny komunikat dla wszystkich Polaków, gdyż nieświadomie możemy znajdować się w posiadaniu partii jajek, skażonych groźną dla zdrowia bakterią.

Ten produkt spożywczy jest jednym z najczęstszych w naszej kuchni, zatem sprawa jest naprawdę poważna. Jajka konkretnego producenta są masowo wycofywane ze sklepów, gdyż w trakcie rutynowej kontroli okazało się, że na jajkach znaleziono groźną bakterię. O co chodzi?

Groźna bakteria na jajkach! GIS ostrzega konsumentów, ich spożycie szczególnie na surowo może skończyć się naprawdę źle

GIS za pomocą swojej strony internetowej i kanałów w mediach społecznościowych poinformował o dużym zagrożeniu, które czyha na nas w naszej lodówce, o ile oczywiście kupiliśmy pudełko jajek ze skażonej partii. Niestety, eksperci GIS wykryli na jajkach pewnego producenta groźne dla zdrowia bakterie Salmonella spp. Na pięć badanych próbek aż trzy okazały się być skażone.

Na szczęście dla konsumentów, wiadomo o jakie jajka chodzi, podano również ich numery partii i serii. Jeśli posiadamy je w domu trzeba się ich pozbyć, są również masowo wycofywane ze sklepów za nakazem GIS.

Skażone jajka pochodzą od producenta Fermy Drobiu Józef Kaczała, Sokołowice 90A, 56-400 Oleśnica, WNI PL 02141304, jak podaje serwis Pikio. Skażone jajka mają kod 2PL 02141304 – to numer partii i jednocześnie data przydatności do spożycia - 28.09.2020 roku.

Każdy, kto posiada te jajka w domu powinien się ich pozbyć jak najszybciej i pod żadnym pozorem ich nie spożywać, szczególnie na surowo. W przeciwnym wypadku może nas czekać pobyt w szpitalu.

Warto również dokładnie myć ręce i powierzchnie, z którymi jajka miały styczność płynami do dezynfekcji.

Jak informował portal "Życie": PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie" pisał również: PEWIEN MĘŻCZYZNA ZROBIŁ ZAKUPY W JEDNYM Z POPULARNYCH SUPERMARKETÓW W POLSCE. PO OTWARCIU OPAKOWANIA Z MIĘSEM NIE MÓGŁ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI