A dokładnie to 50 milionów złotych! Taka suma może przyprawić dosłownie o zawrót głowy, a chodzi o słynną Geotermię Toruń. Spółka, która jest wisienką na torcie imperium toruńskiego zakonnika jest warta potężne pieniądze, a jej majątek – jak podaje „Super Express” – został skonstruowany głównie z dotacji pozyskanych na cel alternatywnych źródeł energii.

Okazuje się również, że spółka w większości, bo aż w 99 procentach należy do fundacji Lux Veritatis, której założycielem wiele lat temu był właśnie Tadeusz Rydzyk. Zgodnie z prawem, spółka Geotermia Toruń musiała przedstawić swoje dochody i złożyła w odpowiednim sądzie sprawozdanie finansowe za 2019 rok. Sumy w nim widniejące mogą naprawdę zszokować!

Jedna ze spółek w imperium ojca Tadeusza Rydzyka warta jest niebagatelne pieniądze. To aż 50 milionów złotych!

Jak podaje „Super Express”, wartość tzw. aktywów trwałych według stanu na 31 grudnia 2019 roku to dokładnie 49.314.600,15 złotych. Wartość zobowiązań długoterminowych to 10.276.896,78 złotych, a krótko terminowych 10.712.591,56 złotych.

Spółka Geotermia Toruń rozlicza się z Urzędem Skarbowym w Toruniu na ul. Szosa, a w deklaracji podaje się, że wobec fiskusa nie występują zaległości podatkowe, a spółka nie była również obejmowana kontrolą skarbową.

Na koniec grudnia 2019 roku spółka Geotermia może się również wykazać dodatnim kapitałem własnym w postaci 14.139.943,60 złotych, a zobowiązania spółki nie przekraczają wartości aktywów. Zatem można uznać, że sytuacja finansowa spółki założonej przez ojca Rydzyka w 2019 roku była korzystna.

To jednak nie jest jedyny majątek wchodzący w skład imperium Tadeusza Rydzyka. Fundacja Lux Veritatis, do której należy Geotermia Toruń była w 2018 roku wyceniona na bagatela 235 milionów złotych!

fot. YouTube

Jak informował portal "Życie": PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie" pisał również: PEWIEN MĘŻCZYZNA ZROBIŁ ZAKUPY W JEDNYM Z POPULARNYCH SUPERMARKETÓW W POLSCE. PO OTWARCIU OPAKOWANIA Z MIĘSEM NIE MÓGŁ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI