Choć obecnie kończy się kalendarzowe lato, a Polacy z przyjemnością i już lekką tęsknotą za upałami łapią ostatnie słoneczne, ciepłe dni, zaczynamy także myśleć o zimie. Wszystko dlatego, że w wielu przypadkach turyści i miłośnicy sportów zimowych muszą pamiętać, by zająć się rezerwacją noclegów sporo wcześniej.

Pogoda w ostatnich latach niezmiennie przypomina nam, że nie da się jej przewidzieć. Dochodzi do tego, że niekiedy prognozy na „za kilka godzin” potrafią różnić się od tego, co później nas spotyka, niemniej jednak póki co w dużej mierze synoptykom udaje się przewidzieć aurę.

Teraz w mediach zaczęły pojawiać się pierwsze wzmianki na temat nadchodzącej zimy. Jaka będzie? Czy da nam się we znaki?

Zima. Źródło: tcmblog.pl
Zima. Źródło: tcmblog.pl

Prognozy pogody na zimę 2020/2021

Ciężko jest teraz zastanawiać się nad ciepłymi ubraniami, gdy widzimy słońce i ciepło za oknem. Niemniej jednak musimy mieć świadomość, że do zimy już wcale nie zostało tak wiele czasu – ta kalendarzowa rozpocznie się 22 grudnia. Jakie niespodzianki przygotuje dla nas pogoda w sezonie zimowym?

Zdaniem meteorologów zima 2020/2021 nie będzie zimą stulecia. Twierdzą oni, że czekają nas dni deszczowe, ale i ciepłe, choć momentami może się pojawić mróz oraz śnieg.

Dawniej mówiło się, że po długim lecie przyjdzie ostra zima, jednak obecnie, przy wszystkich zmianach klimatycznych, pogoda nie sprawdza się już tak dobrze.

Jak podaje WP, synoptycy związani z firmą Accuweather wiedzą już, co może nas czekać w grudniu. To właśnie wtedy temperatura może wynosić od około -4 do +4 stopni Celsjusza, jednak pogoda będzie zróżnicowana, zależnie od regionu.

Zima. Źródło: pomorska.pl
Zima. Źródło: pomorska.pl

Mówi się, że spadnie także śnieg, a jego opady i mrozy pojawią się na wschodzie całej Europy, głównie w górach. W Polsce będzie dość ciepło, nie ma co spodziewać się zimy stulecia.

Prognozy pogody wskazują, że prawdziwa zima może przyjść dopiero w lutym 2021, gdy temperatura spadnie do -10 stopni, a na zewnątrz będzie padać śnieg. Nie będą to jednak pierwsze opady – mówi się, że śnieg spadnie już w październiku.

Inne źródła podają, że ciężko jest określić, jaka będzie zima – mówi się o łagodnym przebiegu zimy z lekkimi mrozami, jednak według nich poza górami raczej na próżno czekać na cały sezon niskiej temperatury i śnieżnej aury.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KIEDY ZACZNIE DZIAŁAĆ ZASTĘPCZY RUROCIĄG NA MOŚCIE PONTONOWYM? MIESZKAŃCY STOLICY SĄ ZANIEPOKOJENI

Jak informował portal Życie: WARSZAWA: POJAWIAJĄ SIĘ PROBLEMY Z NOWĄ STREFĄ PARKOWANIA NA WOLI. MIESZKAŃCY WARSZAWY MUSZĄ PŁACIĆ KARY MIMO OPŁACENIA PARKOMETRU. O CO CHODZI