Jak podaje portal "Gazeta", Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Do tyczy ono wysoich temperatur. Lokalnie termometry pokażą nawet 31 stopni Celsjusza.

Czekają nas wysokie temperatury

Napywające z południa zwrotnikowe powietrze sprawi, że najbliższe dni upłyną nam pod znakiem ciepła i wysokich temperatur. Najcieplej zdaniem synoptyków ma być w zachodniej części Polski. Alerty wydane przez IMGW obejmują województwo lubuskie oraz część powiatów w województwie dolnośląskim. O których powiatach mowa?

Na upalne temperatury powinni być przygotowani mieszkańcy powiatów: trzebnickiego, wołowskiego, średzkiego, jaworskiego, złotoryjskiego, legnickiego, polkowickiego, lubińskiego, zgorzeleckiego, bolesławieckiego, głogowskiego, górowskiego.

Meteoroodzy prognozują wystąpienie w naszym kraju temperatury od 27 do 31 stopni Celsjusza. Alert w wymienionych powiatach województwa dolnośląskiego obowiązuje do środy 16 września do godziny 18. Na terenie województwa lubuskiego ostrzeżenia obowiązują jedynie do wtorku 15 września także do godziny 18.

PROGNOZA POGODY DLA REGIONÓW ważna od godz. 06.00 do 20.00 dnia 15.09.2020 🟪 Sytuacja baryczna dla Polski Polska...

Posted by Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB on Monday, September 14, 2020

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że w upał należy unikać wysiłku fizycznego oraz ograniczyć przebywanie na słońcu, co w sposób szczególny dotyczy osób starszych i dzieci. W ciągu dnia należy pozamykać okna i zasłonić je roletami, żeby ograniczyć napływ ciepłego powietrza do środka. Bezwzględnie nie należy zostawiać w samochodzie dzieci, ani zwierząt.

Pixabay

Korzystacie ze słonecznej wrześniowej aury? Spodziewaliście się jeszcze tak ciepłych dni?

To też może cię zainteresować: Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniach 70-letniej kobiety. Policja podkreśla, że liczy się każdy ślad

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rafał Trzaskowski w klubie ze znajomymi zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał. Został nagrany przez uczestniczkę imprezy

O tym się mowi: Minister zdrowia obiecuje poprawę w funkcjonowaniu wielu ważnych usług w kraju. O co dokładnie chodzi i kiedy sytuacja radykalnie się polepszy