Nieustannie dobiegają do nas informacje na temat nowych pomysłów złodziei. Doskonale znamy już tak zwany „Cash trapping”, który polega na montowaniu w bankomacie specjalnego urządzenia, które przechwytuje banknoty, przez co nie zostają one wypłacone.

Płatności bezgotówkowe nie są bezpieczne?

Użytkownik bankomatu stwierdza w takim przypadku, że bankomat po prostu się zawiesił, zabiera kartę i odchodzi. Wtedy to do akcji wkraczają złodzieje, którzy podchodzą i odbierają pieniądze, zablokowane w bankomacie.

Jak informuje portal Interia Biznes drugim znanym i powszechnie stosowanym przez złodziei sposobem jest tak zwany skimming. Sposób ten opiera się na instalowaniu w bankomacie czy też w terminalu specjalnej nakładki, która rejestruje dane z paska magnetycznego znajdującego się na karcie płatniczej. Dodatkowo w bankomatach instalowane są kamery, dzięki którym złodzieje poznają kody PIN konkretnych osób.

Okazuje się, że ofiarą takiego sposobu oszustwa możemy paść nawet w restauracji, czy w sklepie – czyli wszędzie tam gdzie korzystamy z płatności bezgotówkowych.

Nowy pomysł złodziei

Ostatnio jednak pewien Polak, kierowca tira, który przemieszczał się po szwedzkich drogach poinformował, że prawie padł ofiarą na jednej z samoobsługowych stacji paliw.

- Tak wygląda skaner do kart, zamontowany nad slotem do kart w automacie do tankowania dla ciężarówek. Zerwałem to w nocy w Markaryd – napisał kierowca.

Co więcej, mężczyzna przyznał, że około sto metrów dalej w samochodzie z bułgarskimi tablicami rejestracyjnymi znajdowali się podejrzani ludzie z laptopem. Kiedy tylko zbliżył się do nich, natychmiast odjechali nawet nie włączając świateł. Mężczyzna zgłosił całą sprawę odpowiednim służbom.

- W przyszłym tygodniu będziemy wiedzieć, ile kart zeskanowali. Policja powiedziała, że bez problemu sprawdzą – wyjaśnił Polak.

Jak informował portal "Życie": JAROSŁAW KACZYŃSKI MA DOM O KTÓRYM MARZY NIEJEDNA OSOBA. SĄSIEDZI NIE MOGĄ WYJŚĆ Z PODZIWU

Przypomnij sobie: JAKA JEST PRAWDA NA TEMAT MAJĄTKU LECHA WAŁĘSY? OKAZUJE SIĘ, ŻE POLITYK NIE MA POWODÓW DO NARZEKAŃ. KWOTA MOŻE ZASKOCZYĆ

Portal "Życie" pisał również: OGROMNA RADOŚĆ W RODZINIE ZNANEJ POLSKIEJ RESTAURATORKI. LARA GESSLER ROZPOCZĘŁA KOLEJNY WAŻNY ETAP W SWOIM ŻYCIU. MAMA JEST ZACHWYCONA