Zadaniem Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego jest monitorowanie produkcji i dystrybucji leków na terenie Polski, a każda sytuacja, w której może dojść do zagrożenia zdrowia i życia w tej kwestii jest natychmiast sprawdzana, weryfikowana i jeśli zachodzi takie niebezpieczeństwo to o tym fakcie powiadamiani są pacjenci, a leki od razu wycofywane z dystrybucji. Tak się stało i tym razem.

Okazuje się, że wymagań jakościowych nie spełnia pewna grupa leków, o czym poinformował właśnie GIF. Jeśli posiadamy je w domu trzeba się ich natychmiast pozbyć, mogą mieć nieoczekiwane skutki.

GIF wycofuje z aptek pewne leki. Jeśli posiadamy je w domu trzeba je wyrzucić

Jak informuje serwis Pikio, są to tabletki uspokajające Oxydolor o przedłużonym uwalnianiu, 40 mg. Okazuje się, że w trakcie badań stabilności wykazano odchyły od norm jakościowych. Chodzi o partie leku o numerach seryjnych 9F119A i 9F119B. Podmiot odpowiedzialny za produkcję tego leku to GL Pharma z Austrii.

Dodatkowo, wycofane również krople uspokajające, według Narodowego Instytutu Leków w badaniach wykazano brak spełniania norm bakterii tlenowych. Chodzi o partię leków o numerze seryjnym 011219, a podmiot odpowiedzialny to Gemi z Karczewa.

Inny lek wycofywany masowo z aptek to krople do oczu i uszu o nazwie Dicortineff. W trakcie badań okazało się, że parametry octanu fludrokortyzonu są poza specyfikacją. Mowa o partii leków z numerem seryjnym 01UI0319. Podmiot odpowiedzialny to Polfa Warszawa.

Wycofano również z obrotu i zakazano wprowadzania na rynek takich leków jak Uromaste i Monurat.

Jak informował portal "Życie": PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie" pisał również: PEWIEN MĘŻCZYZNA ZROBIŁ ZAKUPY W JEDNYM Z POPULARNYCH SUPERMARKETÓW W POLSCE. PO OTWARCIU OPAKOWANIA Z MIĘSEM NIE MÓGŁ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI