Według prawa 500 plus jako świadczenie rodzinne jest zwolnione z zajęcia komorniczego, gdyż logicznym jest, że dzieci nie powinny zostać poszkodowane, jeśli ich rodzice bądź opiekunowie są zadłużeni i wisi nad nimi egzekucja komornicza.

Ten dość oczywisty fakt nie jest jednak już tak oczywisty w praktyce, bowiem okazuje się, że istnieją przypadki, w których zajęciu może uleć również wypłata świadczenia 500 plus! Jak uniknąć tego przykrego zdarzenia?

500 plus zajęte przez kormonika? W niektórych przypadkach tak, jak się ich wystrzegać

W obecnej chwili 500 plus może otrzymać w Polsce każde dziecko bez kryterium dochodowego rodziny, a wypłaca się je rodzicom bądź opiekunom dzieci do ukończenia przez nie 18 roku życia.

Aby otrzymać świadczenie należy złożyć odpowiedni wniosek i w określonym czasie rozliczeniowym z budżetu państwa otrzymamy co miesiąc 500 złotych. Według parawa, 500 plus nie podlega zajęciu komorniczemu, tak samo, jak każde inne świadczenie socjalne nie podlega egzekucji komorniczej.

Jednak czasem zdarza się, że 500 plus może zostać zajęte przez komornika „przypadkowo”, szczególnie gdy wypłata świadczenia odbywa się na konto bankowe, na które trafiają również inne nasze środki pieniężne. Wówczas komornik potraktuje sumę środków na koncie jak każde inne pieniądze. Niestety, wiadomo również, że takiemu zajęciu mogą uleć pieniądze z 500 plus nawet przed otrzymaniem oficjalnego pisma z kancelarii komorniczej.

Co zatem zrobić? Założyć osobne, specjalne konto, na które będą wysyłane środki z 500 plus, a których komornik nie zajmie.

Czy potrzeba do tego specjalnych dokumentów? Jak przekonuje SuperBiz SE, absolutnie nie. Wystarczy jedynie złożyć wniosek o otwarcie konta i i wkrótce kurier zapuka do naszych drzwi z przesyłką poświadczającą uzyskanie konta 500 plus.

Jak informował portal "Życie": PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie" pisał również: PEWIEN MĘŻCZYZNA ZROBIŁ ZAKUPY W JEDNYM Z POPULARNYCH SUPERMARKETÓW W POLSCE. PO OTWARCIU OPAKOWANIA Z MIĘSEM NIE MÓGŁ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI