To naprawdę piękna inicjatywa, którą rozpoczął we wsi Łęguty w województwie warmińsko-mazurskim ksiądz Wojciech Płoszek. Niezwykły kapłan z ewangelickiej parafii postanowił poprzeć jedną z inicjatyw parafianek w niesamowitej inicjatywie. Chcąc pomóc lokalnej społeczności nie tylko w rozwoju duchowym, ale i moralnym czy społecznym postanowił wprowadzić do kościoła… bezdomne psy!

Duchowny poszedł tym samym drogą znanego na całym świecie proboszcza z Brazylii, księdza Joao Paulo Araujo Gomesa, który taki pomysł wdrożył już wiele lat w niewielkiej miejscowości Santana, gdzie problem psów na ulicach był powszechny. Po co takie inicjatywy? Aby zamiast kupować psy z hodowli, zapewnić dom już tym istniejącym, żyjącym często w fatalnych warunkach.

Nietypowa zachęta do adopcji psów i kotów wprost z ołtarza jest naprawdę godna pochwały!

Kapłan z Mazur okazał wielkie serce bezdomnym zwierzętom i zachęcił do tego samego parafian!

– Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu, gdy przeczytałam w Internecie o wspaniałym księdzu z Brazylii, który w ten sposób próbuje pomóc bezdomnym zwierzętom – tłumaczy reporterowi Wirtualnej Polski pomysłodawczyni akcji, Monika Dąbrowska.

To właśnie ona pokazała sprawę księdzu Wojciechowi Płoszkowi, który niemal od razu zapalił się do akcji, postanawiając przeszczepić pomysł na polski grunt.

W ten sposób, na specjalnej mszy w parafii w Łęgutach pojawiły się bezdomne psy, przywiezione z okolicznych schronisk. Kapłan wyraźnie zachęcał podczas nabożeństwa, aby się nie bać, nie uciekać, a pomyśleć o adopcji, zapytać, jak wygląda cała procedura obecnych w świątyni opiekunów ze schronisk.

– To słuszna akcja i słuszny cel. Psy to istoty od nas zależne, często słabsze, zatem powinniśmy im pomagać i wspierać – mówił ksiądz Wojciech Płoszek w trakcie nabożeństwa.

fot. screen Wirtualna Polska

Jak informował portal "Życie": PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie" pisał również: PEWIEN MĘŻCZYZNA ZROBIŁ ZAKUPY W JEDNYM Z POPULARNYCH SUPERMARKETÓW W POLSCE. PO OTWARCIU OPAKOWANIA Z MIĘSEM NIE MÓGŁ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI