Właściciele domów, budynków, budowli i gruntów musza się mieć na baczności – 15 września mija termin zapłaty trzeciej raty niezwykle istotnego podatku od nieruchomości. Ci, którzy o tym zapomną będą musieli liczyć się z przykrymi konsekwencjami.

Podatek od nieruchomości obowiązuje wszystkie osoby posiadające grunty, budynki różnej użyteczności, nie tylko mieszkalnej, ale i również związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wszelkiego rodzaju.

Kto ma obowiązek jego zapłaty? Jak przypomina serwis Money są to „właściciele, użytkownicy wieczyści, samoistni posiadacze, ale również posiadacze zależni nieruchomości lub ich części stanowiących własność Skarbu Państwa bądź jednostki samorządu terytorialnego”.

15 września mija termin zapłaty trzeciej raty podatku od nieruchomości

Okazuje się jednak, że ten termin nie dotyczy wszystkich, nie każdy bowiem ma możliwość rozłożenia płatności podatku w systemie ratalnym. Można go płacić w ratach, jeśli jego wartość to minimum 100 złotych. Jeśli jest inaczej to całość należy uiścić do 15 marca.

W przypadku rat obowiązują cztery terminy zapłaty podatku – 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada danego roku podatkowego.

Kto określa wysokość stawek podatku od nieruchomości? Jest to rada gminy, która nie może jednak dowolnie ustalać tych kwot, gdyż musi wziąć pod uwagę górny limit zawarty w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych.

Niestety, właściciele nie mogą się cieszy, gdyż okazuje się, że zgodnie z najnowszymi wiadomościami maksymalne stawki poszły w górę i są wyższe od tych z 2020 roku.

Jak informował portal "Życie": PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie" pisał również: PEWIEN MĘŻCZYZNA ZROBIŁ ZAKUPY W JEDNYM Z POPULARNYCH SUPERMARKETÓW W POLSCE. PO OTWARCIU OPAKOWANIA Z MIĘSEM NIE MÓGŁ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI