Okazuje się, że będzie można liczyć na zmiany w programie 500 plus. Rodziny, do których trafia świadczenie powinny przygotować się na nowości, a wiele osób zastanawia się, czy w nowym roku możliwa jest waloryzacja świadczenia z programu 500 plus. Powiedział o tym wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Główna zmiana dotyczy tego, że w przyszłym roku trzeba będzie znów złożyć nowy wniosek o 500 plus, w tym roku nie było to konieczne, gdyż u osób, które w programie są od dawna odnawiał się on sam automatycznie.

Czy w programie 500 plus czeka nas waloryzacja? O tym wiceminister Stanisław Szwed

Rząd przyjął nową ustawę budżetową na 2021 roku, a wraz z nią wiadomo, że wiele świadczeń socjalnych doczeka się waloryzacji. Na ile więcej pieniędzy mogą liczyć polskie rodziny z 500 plus po zmianach?

W przyszłym roku przez zmiany program 500 plus będzie działał w dwóch terminach: od 1 lutego 2021 roku drogą online przez Internet i od 1 marca 2021 roku drogą tradycyjną w urzędzie.

Zmiana pojawi się również w okresie świadczenia – będzie ono obowiązywać od 1 czerwca do końca maja kolejnego roku.

Jak przekonuje serwis Strefa Biznesu, wiele osób zastanawia się nad tym, czy możliwa jest waloryzacja 500 plus, tak jak ma to miejsce w przypadku emerytur, rent czy innych świadczeń.

Pytany o tę kwestię Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, powiedział, że budżet na 2021 rok został już stworzony i na program 500 plus zabezpieczono w nim 40 miliardów złotych.

Okazuje się jednak, że waloryzacja nie jest możliwa. Zaznaczył jednak, że wprowadzenie takiego systemu będzie możliwe najwcześniej w 2022 roku.

Jak informował portal "Życie": TA KWESTIA NURTUJE KAŻDEGO CZŁOWIEKA, WYJAŚNIŁ JĄ OSTATECZNIE ZNANY SPECJALISTA. TO, CO DZIEJE SIĘ Z CZŁOWIEKIEM W CHWILI PRZEJŚCIA JEST NIESAMOWITE

Przypomnij sobie: MŁODZI PODPALACZE ZATRZYMANI PRZEZ POLICJĘ! ROBILI TO DLA ZABAWY, WYWOŁALI OGROM ZNISZCZEŃ, WSZYSTKO TRAFIŁO DO INTERNETU

Portal "Życie" pisał również: SCENY NICZYM Z FILMU W JEDNEJ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI! ŻYWIOŁ ZWYCZAJNIE ZASKOCZYŁ MIESZKAŃCÓW, WSZYSTKO ZNALAZŁO SIĘ W INTERNECIE