Ministerstwo Zdrowia, jak co tydzień w czwartek, zaktualizowało listę stref z zaostrzonymi obostrzeniami i restrykcjami z uwagi na podwyższoną liczbę przypadków koronawirusa na 10 tysięcy mieszkańców.

Nowością jest fakt, że do czerwonej strefy nie trafił żaden powiat, a te, które się w nim znajdowały z Nowym Sączem i powiatem limanowskim na czele wreszcie po ponad miesiącu wreszcie ją opuściły.

Są nowe strefy czerwone i żółte. Ministerstwo Zdrowia podało nowe informacje

Jak informuje serwis Wiadomości WP, wśród powiatów żółtych znalazły się trzech regiony w Polsce. Są to powiaty limanowski, tatrzański i gostyniński. Rozbudowała się natomiast lista strefy niebieskiej, w której lądują powiaty zagrożone wejściem do strefy czerwonej lub żółtej, jeśli będą w nich rosły przypadki zakażeń.

Są na niej obecnie powiaty: kluczborski, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki, myślenicki.

Co ciekawe, spośród [powiatów, które przez długi czas były na liście czerwonej pozostał jedynie limanowski, a Nowy Sącz i powiat pajęczański wyszły całkowicie ze stref zagrożonych obostrzeniami.

Ministerstwo Zdrowia wciela na listę stref czerwonych i żółtych powiaty w taki sposób, że na bazie dynamiki zakażeń z ostatnich dwóch tygodni w danych regionie ocenia potencjalny wzrost zagrożenia zakażeniem się koronawirusem.

Powiat trafia do strefy czerwonej, jeśli w ciągu 14 dni zdiagnozowanych zostanie minimum 12 przypadków na 10 tysięcy mieszkańców, a do żółtej od 6 do 12 osób na 10 tysięcy.

Jak informował portal "Życie": TA KWESTIA NURTUJE KAŻDEGO CZŁOWIEKA, WYJAŚNIŁ JĄ OSTATECZNIE ZNANY SPECJALISTA. TO, CO DZIEJE SIĘ Z CZŁOWIEKIEM W CHWILI PRZEJŚCIA JEST NIESAMOWITE

Przypomnij sobie: MŁODZI PODPALACZE ZATRZYMANI PRZEZ POLICJĘ! ROBILI TO DLA ZABAWY, WYWOŁALI OGROM ZNISZCZEŃ, WSZYSTKO TRAFIŁO DO INTERNETU

Portal "Życie" pisał również: SCENY NICZYM Z FILMU W JEDNEJ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI! ŻYWIOŁ ZWYCZAJNIE ZASKOCZYŁ MIESZKAŃCÓW, WSZYSTKO ZNALAZŁO SIĘ W INTERNECIE