Zmarł jeden z wybitnych Polaków, a jego odejście będzie wiązało się z morzem łez i brakiem zgody na jego niespodziewaną śmierć. Krewni i przyjaciele mężczyzny wciąż są w szoku i żałobie, nie mogąc pogodzić się z jego odejściem. Był pełen zapału do pracy i życia, a śmierć przyszła nagle.

Informacja o jego śmierci pojawiła się na Facebooku, na stronie PSC Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych. Okazuje się, że nagle zmarł jeden z najwybitniejszych operatorów filmowych w Polsce, autor zdjęć do ponad 30 filmów i seriali, profesor Jacek Korcelli. Przyczyna zgonu nie została podana do publicznej wiadomości.

– Z przykrością informujemy, że odszedł Jacek Korcelli. Operator filmowy, profesor sztuki filmowej i wieloletni wykładowca PWSFTviT. Rodzinie i przyjaciołom, w imieniu stowarzyszenia, składamy kondolencje – można przeczytać w opublikowanym na stronie wpisie, cytowanym przez Pikio.

Zmarł profesor Jacek Korcelli, jeden z najważniejszych polskich operatorów filmowych

Nad ranem pojawiła się tragiczna informacja, nagle zmarł jeden z wybitnych Polaków. Jego odejście to wielki szok dla wielu osób.

Jacek Korcelli zmarł w wieku 86 lat w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Pogrzeb artysty został zaplanowany na poniedziałek 14 września na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

TVP Info przypomina, że Jacek Korcelli w 1956 roku ukończył Wydział Operatorski PWSF w Łodzi, a w 1992 roku otrzymał tytuł naukowy profesora sztuki filmowej. Spod jego ręki wyszły zdjęcia do takich obrazów jak "Stawiam na Tolka Banana”, "Lalka”, "Awantura o Basię”, "Szatan z siódmej klasy” czy "Bułeczka”.

Jak informował portal "Życie": POLSKA MUZYKA ZYSKA NOWĄ GWIAZDĘ, KIM JEST SENSACYJNY ZWYCIĘZCA OPOLSKICH DEBIUTÓW? PRAWIE WYGRAŁ KIEDYŚ „MAM TALENT”, WALCZY O MARZENIA MIMO CHOROBY

Przypomnij sobie: JEDEN Z KONCERTÓW PODCZAS FESTIWALU W OPOLU WYWOŁAŁ LAWINĘ WZRUSZENIA. OPERA LEŚNA ZALAŁA SIĘ ŁZAMI, WSZYSTKO ZA SPRAWĄ WOKALISTKI

Portal "Życie" pisał również: CO ZE ZMIANĄ PATRYCJI Z „PROJEKTU LADY” W DAMĘ? NIE TAKICH REZULTATÓW SPODZIEWALI SIĘ WIDZOWIE I JURORKI PROGRAMU, CO DZIEJE SIĘ Z UCZESTNICZKĄ