To naprawdę niezwykłe znalezisko, jednak nie jedyne. W Polsce już od kilku tygodni trwa grzybobranie i w lasach można znaleźć w bród pięknych okazów prawdziwków, borowików, kurek i wielu innych uwielbianych przez Polaków grzybów.

Szczyt sezonu grzybowego właśnie się zaczyna, a przeszukiwać leśne runo ruszyły tłumy. Części grzybiarzy udało się znaleźć prawdziwe grzybowe olbrzymy.

Okazuje się, że w lasach jest obecnie prawdziwa klęska urodzaju – niektórzy zwracają uwagę na to, że w trakcie jednego zbioru można zebrać w koszyku kilka do kilkunastu kilogramów grzybów!

Grzybobranie 2020 w toku. Niektórzy grzybiarze mieli szczęście, ich okazy to prawdziwe giganty

Z serwisem Wirtualna Polska swoim okazem prawdziwka podzielił się pan Krzysztof z Grudziądza, któremu udało się znaleźć wiele grzybów w ostatni czasie, ale jeden z nich to prawdziwy gigant!

Grzybiarzowi udało się trafić na prawdziwka, który ważył aż 551 gramów! Jak na ten gatunek to prawdziwe monstrum!

Jednak WP przypomina, że choć grzybobranie to zdecydowanie jedna z ulubionych form rozrywki Polaków i to chwalebne, jednak wiele osób zapomina, że nie wszędzie zbieranie grzybów jest dozwolone, przez co grzybiarze narażają się na mandaty.

Lasy Państwowe apelują do wszystkich wchodzących do lasu w poszukiwaniu grzybów i innych płodów runa leśnego, ze można je legalnie i w dowolnej ilości zbierać wyłącznie na terenach należących do LS.

Wyłączone z tego są rezerwaty i Parki Narodowe, gdzie grzybiarz przyłapany na zbiorach musi się liczyć z tym, że otrzyma wysoki mandat opiewający nawet na 500 złotych.

fot. dziejesie.wp.pl

Jak informował portal "Życie": RESORT ZDROWIA PODAŁ NAJNOWSZE INFORMACJE O STREFACH Z OBOSTRZENIAMI. JEST NOWA DECYZJA, WIADOMO, KTÓRE POWIATY BĘDĄ ŻÓŁTE I CZERWONE

Przypomnij sobie: SENIORZY MOGĄ ZYSKAĆ SPORO DODATKOWYCH PIENIĘDZY, JEDNAK POD PEWNYMI WARUNKAMI! TO NAPRAWDĘ KORZYSTANE ROZWIĄZANIA DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW

Portal "Życie" pisał również: CZY TO KONIEC Z TAKĄ FORMĄ 500 PLUS JAK DOTYCHCZAS? POJAWIŁ SIĘ INNY POMYSŁ, POLACY WOLĄ ZMIANĘ ZASAD W PRZYZNAWANIU ŚWIADCZENIA