Ostatnie doby nie rozpieszczają mieszkańców Polski. Ogrom zniszczeń spowodowanych rozszalałymi żywiołami wciąż dokumentowany jest na mediach społecznościowych. Portal "Polscy Łowcy Burz" dzieli się na swoim profilu na Facebooku nadsyłanymi przez internautów materiałami z całej Polski.

Burze niosące szkwały odwiedziły całą Polskę

Materiał nadesłany z Oławy w województwie dolnośląskim mrozi krew w żyłach. Tamtejsze lokalne media poinformowały o sporych szkodach, w głównej mierze poprzerwacanych drzewach i porwanym przez wichurę mieniu.


Facebook/Polscy Łowcy Burz

W powiecie świdnickim, w miejscowościach Czechy i Pastuchów koło Jaworzyny Śląskiej, porywisty wiatr, który z pewnością przekroczył 100 km/h spowodował mnóstwo szkód powalając drzewa, rozrzucając konary uszkadzające dachy budynków. Linia szkwału także zaowocowała ogromnymi stratami w okolicach Górowa Iławskiego w województwie warmińsko-mazurskim.


Facebook/Polscy Łowcy Burz

Burze, które przeszły przez całą Polskę spowodowały ponad 600 interwencji straży pożarnej. Post sprzed około 10 godzin opisuje minioną dobę.

Sytuacja bieżąca - 05.09.2020 r. godz. 22:40 CEST Z godziny na godzinę burz nad naszym krajem jest coraz mniej. Obecnie najaktywniejsze burze odnotowywane są na Lubelszczyźnie (m.in. w rejonie Radzynia Podlaskiego, Opola Lubelskiego i Nałęczowa) , gdzie wkroczyła rozległa burza wielokomórkowa, przynosząca głównie intensywne opady deszczu. Na czele burzy w niektórych miejscach zaobserwowano masywny wał szkwałowy. Lokalne burze przechodzą jeszcze w rejonie Jaworzna, Sławkowa (woj. śląskie) i Chrzanowa (woj. małopolskie), a także lokalnie w południowo-zachodniej części woj. śląskiego i w południowej części pow. głubczyckiego w woj. opolskim.

Dzisiejsze burze spowodowały w wielu regionach szkody. Według informacji podanych na Twitterze przez zastępcę dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorza Świszcza, na godz. 21:00 straż pożarna interweniowała 470 razy w związku z usuwaniem skutków burz, z czego najwięcej - 250 razy w województwie dolnośląskim. Niestety zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne. Bez prądu pozostawało 21194 odbiorców. Liczba interwencji straży z pewnością jeszcze ulegnie zwiększeniu w najbliższych dniach.


Facebook/Polscy Łowcy Burz

Jaka sytuacja jest u Was? Podzielcie się zdjęciami w komentarzach.

O tym sie mówi: Grzegorz Komendarek z serialu "Złotopolscy". Jego nagłe odejście z tego świata wstrząsnęło Polską. Jak dzisiaj wygląda miejsce jego spoczynku

Zerknij: Henryka Krzywonos i jej potężna emerytura. Czym się Polsce zasłużyła gdańska tramwajarka