Nie da się ukryć, że dla Radia Maryja Tadeusz Rydzyk byłby w stanie zrobić wszystko. Rozgłośnia powstała w grudniu 1991 roku. Na redemptorystę czeka wielka okazja, czekał na to od początku roku, został skonstruowany plan.

Nie da się ukryć, że na temat biologicznej rodziny ojca Rydzyka nie wiadomo wiele, natomiast zbudowana wokół Radia Maryja społeczność zyskała miano symbolicznej „rodziny” dla Tadeusza Rydzyka. Zakonnik poświęcił niemal całe swoje życie dla rozgłośni.

- On żyje dla Radia Maryja. Tam jest jego prawdziwa rodzina. Nie chcę, żeby przyjeżdżał do nas, bo ludzie od razu pomyślą, że mamy księdza w rodzinie i bogactwami nas zasypuje. Tadeusz zawsze do mnie zadzwoni, gdy przejeżdża przez Olkusz - tłumaczył Mirosław Rydzyk, brat redemptorysty wiele lat temu, cytowany przez Pikio.

Tadeusz Rydzyk organizuje specjalne spotkanie dla członków swojej „rodziny”. To będzie wielka feta!

O co chodzi? O kolejne, doroczne spotkanie z Rodziną Radia Maryja, które zostało zaplanowane 5 września w Toruniu w porcie drzewnym. Jest to inaczej XIII Dziękczynienie w Rodzinie, a plan uroczystości został już dokładnie obmyślony, oczywiście punktem głównym obchodów będzie uroczysta msza święta, którą odprawi biskup Ignacy Dec.

Będą miały miejsce również koncerty i targ tradycyjnej żywności. Będzie można również skorzystać z porad lekarskich, czy zwiedzić szkołę medialną.

Wiadomo już, że honorowymi patronatem wydarzenie objął szef MON Mariusz Błaszczak i prezydent Torunia Michał Zaleski.

fot. YouTube @Radio Maryja

Jak informował portal "Życie": WRÓCĄ ZAKAZY LOTÓW DO WIELU KRAJÓW? WICEMINISTER Z POWAŻNYM OSTRZEŻENIEM WOBEC WIELU POLAKÓW, MOŻE ZOSTAĆ PRZYWRÓCONA KWARANTANNA

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA