Już za chwilę będziemy mogli pójść do kina na film „Gierek”, w którym w postać słynnego pierwszego sekretarza KC PZPR w latach 70. wcielił się Michał Koterski, a w role jego żony weszła Małgorzata Kożuchowska.

Temat pochodzącego z Sosnowca PRL-owskiego polityka jest coraz gorętszy, ale wiele sekretów wyszło właśnie za sprawą syna Edwarda Gierka, Adama Gierka. Opowiedział o kulisach życia rodzinnego. Okazuje się, że wielki ojciec nie miał w domu wiele do powiedzenia. Rządził krajem, ale nim i rodziną rządziła żona, Stanisława!

Adam Gierek wyjawił rodzinne tajemnice Gierków! Jaki był jego ojciec poza polityką?

Prof. Adam Gierek przyszedł na świat w Belgii, gdyż rodzice wyemigrowali przed wojną do tego kraju. Edward Gierek pracował w kopalni, ale działał również w partii komunistycznej. Jednak po powrocie do kraju nie miał szans na domowe rządy! Te bowiem objęła jego żona, Stanisława!

– Ojciec ciężko harował, często pracował na nocnych zmianach, więc w dzień spał. Mama w domu rządziła. Okres belgijski był trudny, był to czas wojny. Wiem, co to znaczy być głodnym – przekonuje „Super Express” profesor Adam Gierek.

Dowiadujemy się również, w jaki trudnych warunkach przyszło żyć rodzinie na obczyźnie. Gdy Gierkowie wrócili do Polski, syn przyszłego pierwszego sekretarza poszedł do szkoły, gdzie szło mu naprawdę dobrze, ale problem stanowiła katecheza, wówczas obowiązkowa. Dla komunisty był to duży problem.

– Ojciec chciał, żeby mnie zwolniono z lekcji religii. Nie dało się – wspomina.

Edward Gierek miał wielkie marzenie wobec syna, które nigdy się nie spełniło. Adam Gierek jest profesorem nauk technicznych, a pierwszy sekretarz marzył, aby został lekarzem. To udało się dopiero w kolejnym pokoleniu – syn Adama Gierka skończył medycynę.

fot. Facebook

Jak informował portal "Życie": FANI MAŁGORZATY ROZENEK-MAJDAN WIDZĄ JĄ W „DZIEŃ DOBRY TVN”, JAK GWIAZDA ODPOWIEDZIAŁA NA ZACZEPKI? ZASKAKUJĄCE STWIERDZENIE, ZNALAZŁA NAWET PARTNERA

Przypomnij sobie: Z „M JAK MIŁOŚĆ” ZNIKNIE JEDNA Z NAJBARDZIEJ BARWNYCH POSTACI? FANI BĘDĄ NIEPOCIESZENI, AKTORKA OTRZYMAŁA NOWĄ PROPOZYCJĘ ZAWODOWĄ

Portal "Życie" pisał również: MARTA KACZYŃSKA BYŁA SĄSIADKĄ ŚW. PAMIĘCI ANNY PRZYBYLSKIEJ. PO LATACH UJAWNIŁA COŚ, CO WIELU MOŻE ZASKOCZYĆ. O CO CHODZI