Profesor Gertruda Uścińska nie ma złudzeń, za to sporą świadomość szybkości zmieniającego się świata, do którego Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jak każda inna instytucja musi się dostosować. W najnowszej wypowiedzi przekonuje, że klasyczna forma wypłaty emerytur, rent i innych świadczeń już wkrótce odejdzie do lamusa. Szefowa ZUS przekonuje, że na Polaków czeka rewolucja technologiczna. Jednak czy najstarsi obywatele nie będą mieli problemów z dostosowaniem się do nowej sytuacji?

„Odcinki” rent i emerytur na poczcie bądź wypłaty przez listonosza odejdą do lamusa? ZUS zapowiada cyfrową rewolucję!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeszedł znacznie szybszą procedurę cyfryzacji przez pandemię koronawirusa. Jednym z dowodów na to jest fakt, że wnioski o świadczenie postojowe można było składać tylko przez Internet. Kolejna rzecz to Bon Turystyczny, który również był składany online.

W ten sposób nasuwa się pytanie, czy ZUS zamierza zrezygnować z tradycyjnego wypłacania emerytom, rencistom i osobom uprawnionym do innych świadczeń pieniędzy. Na to odpowiada sama prezes ZUS.

– Może być tak, że w przyszłości część świadczeń będzie realizowana cyfrowo. W kwestii emerytur, czy zasiłków, to myślę, że musimy wykorzystać doświadczenia z pandemii, które pozwolą w większym stopniu dojść do procesów automatyzacji i robotyzacji – stwierdziła prof. Gertruda Uścińska, cytowana przez serwis Next Gazeta.

Wśród argumentów, jakie podaje jest choćby to, że złożenie wniosków online jest szybsze i prostsze, a także nie wymaga wizyty w urzędzie.

fot. YouTube @Akademia WSB

Jak informował portal "Życie": WRÓCĄ ZAKAZY LOTÓW DO WIELU KRAJÓW? WICEMINISTER Z POWAŻNYM OSTRZEŻENIEM WOBEC WIELU POLAKÓW, MOŻE ZOSTAĆ PRZYWRÓCONA KWARANTANNA

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA