Złodzieje i oszuści wymyślili nowy sposób na pozbawienie wielu osób majątku całego życia. Ofiarą nowych praktyk padło kilkoro mieszkańców Wrocławia. Chodzi o wyrzucanie oszczędności i wszelkich kosztownych przedmiotów przez… balkon. Choć może się to wydawać niedorzeczne to niestety są osoby, które dają się na to nabierać. Policja przestrzega i apeluje o uważność i rozwagę.

Policja z apelem o czujność. Oszuści znaleźli nowy sposób na okradanie seniorów!

Z wrocławskich balkonów lecą pieniądze, biżuteria i inne kosztowności? Niestety tak, a to wszystko sprawka oszustów. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek.

Przestępcy działają w tym modelu w taki sposób, że dzwonią do osób starszych, przekonując, że ich dom lub mieszkanie jest na celowniku włamywacza i jedyną drogą, aby ocalić majątek jest wyrzucenie przez balkon wszystkich kosztowności wraz z oszczędnościami. Wiadomo, ze czają się obok balkonu, aby szybko pozbierać łup i uciec.

Jedną z osób, które dała się na to nabrać była 88-latka mieszkająca na Starym Mieście we Wrocławiu. W ten sposób straciła kilkanaście pierścionków i sporą gotówkę. Do kobiety zadzwonił oszust podający się za funkcjonariusza policji.

Oszuści w tym nowym modelu kradzieży mają większe pole do popisu, gdyż unikają bezpośredniej konfrontacji z okradanym. W ten sposób nie da się zapamiętać wyglądu złodzieja, przez co narażenie na złapanie przez policję jest mniejsze.

Policja powtarza i apeluje – w przypadku podejrzanych telefonów zachęcających czy straszących informacjami o tym, że czai się na nas złodziej i trzeba ruszyć zgromadzone w domu lub banku pieniądze bądź inne kosztowności warto natychmiast zadzwonić na policję lub powiadomić członka rodziny!

Jak informował portal "Życie": WRÓCĄ ZAKAZY LOTÓW DO WIELU KRAJÓW? WICEMINISTER Z POWAŻNYM OSTRZEŻENIEM WOBEC WIELU POLAKÓW, MOŻE ZOSTAĆ PRZYWRÓCONA KWARANTANNA

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA