Śmierć Ewy Demarczyk poruszyła absolutnie wszystkich, bo pieśniarka jest do dziś uważana za jedną z najważniejszych osób polskiej kultury. O jej odejściu jako pierwsza poinformowała Piwnica pod Baranami, z którą była związana przez wiele lat.

Andrzej Duda zdecydował się napisać bardzo wzruszający list, który został oficjalnie odczytany pod uroczystości pogrzebowych Ewy Demarczyk na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Jego słowa brzmiały niesamowicie i naprawdę wzruszająco!

Prezydent Andrzej Duda zdecydował się napisać niesamowity list kondolencyjny, który odczytano podczas pogrzebu Ewy Demarczyk

Okazuje się, że prezydent Andrzej Duda głęboko osobiście przeżył śmierć wybitnej Polki, której pogrzeb odbył się w środę o godzinie 14 w Krakowie. Artystka została pochowana na cmentarzu Rakowickim. Urna z jej prochami znajduje się w mogile w Alei Zasłużonych w niedalekim sąsiedztwie Marka Grechuty, Mieczysława Święcickiego czy Piotra Skrzyneckiego.

Na uroczystości pojawiły się istne tłumy, a wśród tego grona można było dostrzec przedstawicieli polskich władz, w tym Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury, a także Bogdan Zdrojewski, były szef tego resortu.

Jak informuje Pikio, podczas ceremonii odczytano specjalny list napisany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jego słowa, niezwykle osobiste, wzruszyły żałobników.

– Była obdarzona niebywałą wrażliwością, charyzmą i talentem. Zachwycała publiczność w Polsce i na świecie. Jej koncerty w legendarnej Piwnicy pod Baranami stanowiły w czasach PRL-u przejaw artystycznej wolności i nowatorstwa, a występy zagraniczne tylko umocniły zasłużoną sławę i uznanie. Przez całe życie była osobowością oryginalną i niezależną. Występowała w najsłynniejszych salach koncertowych Paryża czy Nowego Jorku, ale zawsze pozostawała sobą – jedyną i niepowtarzalną Ewą Demarczyk – opowiedział o Ewie Demarczyk prezydent Andrzej Duda.

Jak informował portal "Życie": FANI MAŁGORZATY ROZENEK-MAJDAN WIDZĄ JĄ W „DZIEŃ DOBRY TVN”, JAK GWIAZDA ODPOWIEDZIAŁA NA ZACZEPKI? ZASKAKUJĄCE STWIERDZENIE, ZNALAZŁA NAWET PARTNERA

Przypomnij sobie: Z „M JAK MIŁOŚĆ” ZNIKNIE JEDNA Z NAJBARDZIEJ BARWNYCH POSTACI? FANI BĘDĄ NIEPOCIESZENI, AKTORKA OTRZYMAŁA NOWĄ PROPOZYCJĘ ZAWODOWĄ

Portal "Życie" pisał również: MARTA KACZYŃSKA BYŁA SĄSIADKĄ ŚW. PAMIĘCI ANNY PRZYBYLSKIEJ. PO LATACH UJAWNIŁA COŚ, CO WIELU MOŻE ZASKOCZYĆ. O CO CHODZI