Jakiś czasu temu polityk postanowił zrezygnować z niezwykle ważnej funkcji, którą pełnił przez wiele lat. Lokalna społeczność składa wyrazy współczucia rodzinie i dziękuje zmarłemu samorządowcowi za trud pracy i ogromny wkład w rozwój regionu.

Polityk przez 20 lat był sołtysem w Skarżynie Kolonii. Chodzi o Józefa Mikosika, a o śmierci polityka jako pierwszy poinformował portal iTurek, cytowany przez Pikio.

Samorządowiec przez wiele lat był oddanym członkiem lokalnej społeczności i niezwykle mocno angażował się w pracę nad rzecz samorządu. Okazuje się również, że był najstarszym włodarzem w całym regionie. Pełnił ważną funkcję od 2000 roku.

Zmarł Józef Mikosik, sołtys Skarżyna Kolonii

Niewielka wieś w powiecie tureckim w Wielkopolsce w ciągu 20 lat zmieniła się nie do poznania, właśnie dzięki zaangażowaniu zmarłego Józefa Mikosika. W gminie pojawiły się nowe drogi, oświetlenie dla poprawy bezpieczeństwa, czy niezwykle istotna dla mieszkańców kanalizacja. Remonty przeszły kapliczki czy przystanki autobusowe.

– Jako sołtys i przede wszystkim jako człowiek, przyjaciel i doradca Józef Mikosik stał się wzorem do naśladowania – możemy przeczytać na portalu iTurek.

Ze względu na stan zdrowia Józef Mikosik zrezygnował z funkcji sołtysa podczas niedawnej uroczystości wręczenia pamiątkowego dyplomu 9 sierpnia. Dziś nie wiadomo, kto zastapi wybitnego samorządowca.

– Zdobył Pan to, co najcenniejsze, a jednocześnie najtrudniejsze do pozyskania - zaufanie mieszkańców. Pozostawia Pan po sobie namacalny ślad działań. Zrealizowane w ciągu minionych lat inicjatywy będą służyły kolejnym pokoleniom mieszkańców – czytamy w nocie podziękowania złożonej przez wójta gminy Malanów, Ireneusza Augustyniaka i przewodniczącego Rady Gminy, Karola Płóciennika.

Dziś dotarła do wielu z nas smutna wiadomość o śmierci zasłużonego Sołtysa, samorządowca, społecznika Józefa...

Posted by Gmina Malanów on Wednesday, August 26, 2020

Jak informował portal "Życie": WRÓCĄ ZAKAZY LOTÓW DO WIELU KRAJÓW? WICEMINISTER Z POWAŻNYM OSTRZEŻENIEM WOBEC WIELU POLAKÓW, MOŻE ZOSTAĆ PRZYWRÓCONA KWARANTANNA

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA