Otwarcie tej wiadomości i zastosowanie się do zawartej w niej instrukcji może kosztować nas nie tylko utratę środków z konta, ale również manipulację naszymi wrażliwymi danymi przez obcych ludzi. To może się skończyć prawdziwym dramatem, trzeba szczególnie uważać!

Jak informuje Pikio, wiadomość ta miała trafić do tysięcy Polaków, a oszuści podszywają się w niej pod niezwykle popularną w Polsce firmę kurierską. To może bardzo zmylić każdego, kto oczekuje na przesyłkę. Jednak warto mieć się na baczności i sprawdzać, czy wiadomość, która do nas trafiła naprawdę została wysłana z adresu należącego do firmy. O kogo chodzi? O InPost. Zasięg firmy jest ogromny, zatem zagrożenie jest naprawdę poważne!

Oszuści podszywają się pod InPost i próbują wyłudzić od nas pieniądze i dane osobowe. Trzeba uważać i pod żadnym pozorem nie otwierać niebezpiecznej wiadomości

O niebezpieczeństwie dla klientów firm InPost poinformowała firma CERT Polska. Do klientów trafia mail lub SMS, w którym podana jest informacja, że paczka, na którą czekamy nie została dostarczona, a za nową dostawę trzeba zapłacić 5 złotych.

To blef, który ma nas skłonić do kliknięcia w zawarty w wiadomości link z formularzem. To już prosta droga do utraty nie tylko 5 złotych z konta, ale dużo większych kwot. Dodatkowo, w łapy oszustów trafią także nasze dane.

Jak to możliwe? W linku domyślnie, bez możliwości zmiany jest wymuszona płatność kartą. Gdy podamy wszystkie dane, w tym numer karty, datę ważności, kod CCV i PIN to jest już „pozamiatane” – tracimy wszystko, co się na niej znajduje.

Trzeba uważać i nie dać się nabrać – to nie pierwsza taka próba wykorzystania wizerunku InPostu do okradania jego klientów!

fot. Dobre Programy

Jak informował portal "Życie": WRÓCĄ ZAKAZY LOTÓW DO WIELU KRAJÓW? WICEMINISTER Z POWAŻNYM OSTRZEŻENIEM WOBEC WIELU POLAKÓW, MOŻE ZOSTAĆ PRZYWRÓCONA KWARANTANNA

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA