Sytuacja jest naprawdę dramatyczna, gdyż kuracjusze zostali pouczeni, aby zostać w pokojach, gdyż w Domu Zdrojowym w Ciechocinku wykryto osobę zarażoną koronawirusem.

Teraz zamiast zabiegów dla podratowania zdrowia, spacerów, spotkań towarzyskich i wieczorków zapoznawczych osoby przebywające w Ciechocinku muszą izolować się od siebie i czekać na instrukcje wsuwane im pod drzwi!

Zdumiewająca sytuacja w Ciechocinku, w ośrodku pojawił się koronawirus, kuracjusze zamknięci w pokojach

O sprawie pisze „Fakt” powołując się na informacje od kuracjuszy. Osobom przebywającym w sanatorium powiedziano, aby nie opuszczać pokojów, gdyż pojawiło się zakażenie. Przez koronawirusa, życie w Ciechocinku, które w połowie czerwca wróciło do względnej normy, a deptak znów zapełnił się ludźmi ponownie zamiera. Na kuracjuszy i obsługę Domu Zdrojowego padł blady strach.

Niestety, w ubiegły czwartek wykryto pacjentkę z koronawirusem, co potwierdził wykonany test. Nie miała jednak typowych objawów, trafiła do szpitala z gorączką i dolegliwościami trawiennymi. Całe sanatorium jest w stanie kwarantanny, a wtorkowe badania wykazało 21 zakażonych. Podobno żadna z osób z pozytywnym wynikiem nie ma objawów choroby, mimo wieku powyżej 60 lat, a osoby te znajdują się w szpitalu w Grudziądzu.

– To był wielki stres. Nikt nam nic nie mówił. Nie mieliśmy wyników badań, a z balkonów widzieliśmy, jak nocą karetki wywoziły naszych sąsiadów – mówią kuracjusze „Faktowi”.

Koronawirus w Ciechocinku! Nie wiadomo, kiedy skończy się turnus

Kuracjusze stoją w oknach całymi dniami, gdyż tylko tak mogą się porozumiewać, zamknięci w czterech ścianach. Obecny turnus miał się skończyć w weekend, ale w planach są kolejne badania.

Ile osób przebywa w tej chwili w izolacji? 286 kuracjuszy i 11 członków personelu. Do opieki osób pozostaje 5 pielęgniarek, 2 lekarzy, fizjoterapeutka i 3 pracownice recepcji.

– Od ustanowienia kwarantanny wszystkie zabiegi są wstrzymane, a kuracjusze przebywają w pokojach – tłumaczy Marcin Zajączkowski, prezes Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek.

Pacjenci mają zabezpieczone posiłki.

Jak informował portal "Życie": WRÓCĄ ZAKAZY LOTÓW DO WIELU KRAJÓW? WICEMINISTER Z POWAŻNYM OSTRZEŻENIEM WOBEC WIELU POLAKÓW, MOŻE ZOSTAĆ PRZYWRÓCONA KWARANTANNA

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA