Upoważnieni przez rząd urzędnicy już za kilka dni zapukają do domów tysięcy osób w Polsce z obowiązkiem sprawdzenia wysokości zarobków, emerytury, posiadanego majątku, w tym nieruchomości itd.

Nie da się uniknąć tej procedury, a procedury potrwają przez najbliższe trzy miesiące! O co chodzi? O powszechny spis rolny, który rozpocznie się już 1 września!

Wtedy urzędnicy zawitają do domów tysięcy rolników! O co będą pytać i jakie informacje należy dla nich przygotować? To sprawdził serwis SuperBiz SE!

Zgodnie z postanowieniem polskich władz już od 1 września rusza w Polsce Powszechny Spis Rolny 2020, który potrwa trzy miesiące.

Sprawdzeniu będą podlegać nie tylko małe indywidualne gospodarstwa, ale również takie prowadzone przez spółdzielnie czy spółki (czyli osoby prwne), a także jednostki organizacyjne niemającej osobowości prawnej.

Spis rolny potrwa do 30 listopada 2020 roku włącznie. Jakie informacje trzeba przygotować i o co zapytają urzędnicy?

Powszechny spis rolny 2020 rusza już 1 września! Urzędnicy zawitają do gospodarstw rolnych

Jakie informacje trzeba będzie podać w Powszechnym Spisie Rolnym? Przede wszystkim dane osobowe rolnika, w tym imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, a także dane o udziale działalności rolniczej w dochodach danego gospodarstwa, zarobki z emerytur, rent i innych otrzymywanych świadczeń, wykazać ewentualną działalność pozarolniczą, dochody z pracy najemnej, a także informacje o sprzedaży płodów rolnych, które powstały w danym gospodarstwie.

Ważne dane to również liczba maszyn, których używa się na roli, powierzchnia gruntów, łąk, pastwisk, sadów, upraw stałych i zasiewów, a także szkółek drzew i krzewów.

Urzędnicy spiszą także pogłowie zwierząt gospodarskich, trzeba im również podać dane o hodowli ryb, tego, ile zużyliśmy nawozów i jaką powierzchnię, pojemność czyli ogólną kubaturę budynków gospodarczych wykazujemy.

Istotna będzie również informacja o liczbie osób pracujących w spisywanym gospodarstwie.

Nie musimy jednak zapraszać urzędnika do naszego domu. Wystarczy dokonać samospisu przez Internet za pomocą aplikacji na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego (w każdej gminie będzie można to również zrobić w siedzibie urzędu.

Wystarczy także przeprowadzić wywiad z rachmistrzem przez telefon.

Jak informował portal "Życie": WRÓCĄ ZAKAZY LOTÓW DO WIELU KRAJÓW? WICEMINISTER Z POWAŻNYM OSTRZEŻENIEM WOBEC WIELU POLAKÓW, MOŻE ZOSTAĆ PRZYWRÓCONA KWARANTANNA

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA