Media informują o poważnej pomyłce systemów teleinformatycznych w jednym z największych banków w Polsce. Władze instytucji bankowej wystosowały oficjalny komunikat, przekonując, że pieniądze klientów są bezpieczne.

Niestety, doszło jednak do dużego wycieku danych. Wpadka banku wyszła przez jednego z klientów, wielki skandal wisi w powietrzu! Czy nasze wrażliwe dane są bezpieczne?

Wielki błąd mBanku - bo o tym banku mowa - tym razem może kosztować instytucję więcej niż poprzednia wpadka, która skończyła się jedynie wizerunkową wtopą i okazją do setek memów, które obiegły Internet.

Tym razem chodzi o wrażliwe dane i pieniądze na kontach bankowych. Sprawa wyszła zupełnie przypadkiem, jednak z tym samym problemem do banku zgłasza się coraz więcej osób! O co chodzi?

mBank w cieniu wielkiej wpadki z wyciekiem danych osobowych! Czy jesteśmy bezpieczni?

Sprawa została już przedstawiona w oficjalnym komunikacie instytycji, jednak jest bardzo poważna, a klienci czują się oszukani. Okazuje się bowiem, że portal Niebezpiecznik przywołuje klienta, który miał problem z założeniem konta w tym banku, choć wcześniej nie korzystał z jego usług.

Okazało się, że w systemie mBanku widniały dane osobowe i to bardzo wrażliwe, choć nikt ich wcześniej tam nie wprowadzał!

– Dzisiaj założyłem swoje pierwsze konto w mBanku. Już podczas zakładania okazało się że w ich bazie widnieje już nr mojego dowodu jako właściciela subkonta mimo że nie miałem z nimi do tej pory do czynienia, a właściciel konta jest mi obcy. Następnie założono mi konto, mój nr tel został przypisany do innej osoby, która dostała powiadomienie że jej numer został zmieniony na mój, ja w międzyczasie otrzymałem SMS z hasłami do realizacji transakcji, jak się potem okazało, były to hasła tej osoby – wytłumaczył sprawę klient, cytowany przez Pikio.

To bardzo niebezpieczna sytuacja, gdyż przez błąd w systemie inni klienci mieli dostęp do poufnych danych innych osób, mogąc uzyskać dostęp do nieswoich kont i sprawdzić m.in. historię operacji. Takich osób może byc naprawde wiele.

bMank ograniczył dostęp do serwisu, a także zapewnia, że pieniądze klientów są zupełnie bezpieczne. Klienci otrzymali przeprosiny, a bank z każdą z osób kontaktuje się indywidualnie.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO PODJĘŁO ZASKAKUJĄCĄ DECYZJĘ, JEST MOŻLIWOŚĆ CAŁKOWITYCH ZAMKNIĘĆ. POLACY MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA TAKĄ EWENTUALNOŚĆ

Przypomnij sobie: MINISTERSTWO ZDROWIA Z KLUCZOWYM DLA BEZPIECZEŃSTWA MILIONÓW POLAKÓW KOMUNIKATEM. WIELE OSÓB CAŁKOWICIE O TYM ZAPOMINA

Portal "Życie" pisał również: ŻYWIOŁ PRZESZEDŁ PRZEZ JEDNĄ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI. SYTUACJA JEST POWAŻNA, MIESZKAŃCY ZDRUZGOTANI, WODA NISZCZYŁA WSZYSTKO NA SWOJEJ DRODZE