Projekt, o którym mowa ma wprowadzić bardzo ważne zmiany w Polsce. jak się okazuje pojawił się on w rządzie już rok temu, jednak dopiero teraz jego wykonanie stało się realne.

Zmiany już niedługo?

Jak informuje portal Pikio, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało ostatnio, że prace nad nowym projektem są już rozpoczęte. Chodzi tutaj o projekt dotyczący podziału Mazowsza. Jak się okazuje, już wkrótce mogą pojawić się wiążące decyzje w tej sprawie.

- Niebawem zapadną decyzje dotyczące projektu podziału Mazowsza na dwa województwa: mazowieckie i warszawskie - powiedział Paweł Szefernaker - wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w dzisiejszym wywiadzie dla radia PR24.

Jak przypomniał Paweł Szefernaker, pomysł podziału Mazowsza przedstawił po raz pierwszy Jarosław Kaczyński i miało to miejsce w 2019 roku. Jak się okazuje, był to punkt programu wyborczego partii Prawo i Sprawiedliwość.

Obecnie trwają juz prace nad podziałem województwa mazowieckiego. Warszawa ma zostać wyodrębniona z województwa, dzięki czemu nie będzie ona obciążać swoim rozwojem pozostałej części Mazowsza.

Co to może oznaczać w praktyce?

Okazuje się, że dzięki takiemu wyodrębnieniu stolicy, mniejsze miejscowości na Mazowszu zwiększą swoje szanse np. na pozyskanie unijnych środków na nowe inwestycje.

Jak się jednak okazuje, nie wszyscy członkowie rządu zgadzają się na taki pomysł. Przeciwny jest między innymi Adam Struzik z partii PSL. Uważa, że wyodrębnienie Warszawy z województwa mazowieckiego jest szkodliwe, a co więcej Prawo i Sprawiedliwość robi to tylko i wyłącznie z politycznych powodów.

Jego zdanie popierają inni członkowie PSL oraz Koalicji Obywatelskiej. Czy zatem dojdzie do ostatecznego podziału Mazowsza?

Jak informował portal "Życie": KOLEJNE MIASTO WŁĄCZONE DO ŻÓŁTEJ STREFY. JEGO MIESZKAŃCY MUSZĄ LICZYĆ SIĘ Z DUŻYMI ZMIANAMI, JAKIE ZOSTANĄ WPROWADZONE JUŻ DZIŚ

Przypomnij sobie: KIEDY WYPADA KOLEJNA NIEDZIELA HANDLOWA? OKAZUJE SIĘ, ŻE JUŻ NIEDŁUGO FANI ZAKUPÓW BĘDĄ MIEĆ POWODY DO RADOŚCI

Portal "Życie" pisał również: NAJMŁODSI TAKŻE BĘDĄ MUSIELI NOSIĆ MASECZKI? WHO ORAZ UNICEF ZABRAŁY GŁOS W TEJ SPRAWIE