Niestety, Zatokę Meksykańską i Karaiby niszczą obecnie dwa żywioły – huragan Marco i sztorm tropikalny Laura. Ta para spowodowała potężne zniszczenia, włącznie ze zmieceniem z powietrzni ziemi ogromnej liczby domów mieszkalnych. Według oficjalnych statystyk zginęło co najmniej 12 osób, a ofiar może być więcej. Tysiące osób pozostaje bez domów, pozrywane linie energetyczne, woda i wiatr zabierały wszystko, co stanęło na ich drodze!

Według najnowszych doniesień, huragan Marco ma przejść nad wybrzeżem stanu Luizjana w poniedziałek, a siła wiatru dochodzi aż do 120 km/h. Dodatkowo, sprawę pogarsza fakt, że wraz z huragan nadszedł sztorm Laura, które zdziesiątkował m.in. Dominikanę, Haiti i Kubę. Wiadomo o śmierci co najmniej 12 osób.

Zdaniem synoptyków, huragan nabierze siły, zanim dotrze do wybrzeży USA, m.in. w Luizjanie i Teksasie. Stąd ostrzeżenie gubernatora Luizjany, Johna Bela Edwardsa, aby jak najszybciej opuścić swoje domy.

Huragan Marco i sztorm Laura dociera do południowego wybrzeża USA. Żywioły doprowadziły do śmierci 12 osób

Dramat stał się udziałem mieszkańców Ameryki Środkowej. Sytuacja jest przerażająca, są ofiary śmiertelne, a może być jeszcze gorzej!

Niestety, szalejący wiatr i woda doprowadziła do zawalenia się budynków na Dominikanie, w wyniku czego zginęły trzy osoby, w tym matka z 7-letnim synkiem. Ponad milion ludzi na terenie po którym przeszły oba żywioły pozostaje bez prądu.

Haiti poinformowało o śmierci 9 osób, w tym 10-letniej dziewczynki, który zginęła od uderzenia drzewa, które spadło na jej dom.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO PODJĘŁO ZASKAKUJĄCĄ DECYZJĘ, JEST MOŻLIWOŚĆ CAŁKOWITYCH ZAMKNIĘĆ. POLACY MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA TAKĄ EWENTUALNOŚĆ

Przypomnij sobie: MINISTERSTWO ZDROWIA Z KLUCZOWYM DLA BEZPIECZEŃSTWA MILIONÓW POLAKÓW KOMUNIKATEM. WIELE OSÓB CAŁKOWICIE O TYM ZAPOMINA

Portal "Życie" pisał również: ŻYWIOŁ PRZESZEDŁ PRZEZ JEDNĄ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI. SYTUACJA JEST POWAŻNA, MIESZKAŃCY ZDRUZGOTANI, WODA NISZCZYŁA WSZYSTKO NA SWOJEJ DRODZE