Organizacja ślubu i wesela to potężne przedsięwzięcie logistyczne i domknięcie wszystkich jego elementów bywa naprawdę ogromnym wyzwaniem, szczególnie jeśli Państwo Młodzi robią to samodzielnie.

Załatwienie ceremonii ślubnej w urzędzie stanu cywilnego, kościele, dekoracje, sala weselna, wynajęcie samochodu, sukienka Panny Młodej i dodatki, strój Pana Młodego, kwiaty, fotograf, tort, noclegi dla gości – można tak wymieniać i wymieniać, a lista dosłownie nie ma końca.

Stąd czasem naprawdę można zapomnieć o preferencjach zaproszonych gości. Mowa o tych kulinarnych oczywiście.

Okazuje się, że spory problem z weselami czy innymi uroczystościami rodzinnymi, jak np. Pierwsza Komunia Święta mają… weganie, którzy masowo zgłaszają fakt pomijania tych diety.

To może doprowadzić do konfliktu na weselu! Niektóre osoby, już zaprawione w bojach, zabierają ze sobą własne jedzenie, aby nie sprawiać kłopotu Parze Młodej. Jednak wydaje się to dziwne. Jak zatem przygotować menu dla wegetarian i wegan, aby nie wychodzili z imprezy głodni?

Wegetarianie i weganie problematycznymi gośćmi na weselach? Wiele osób z takim sposobem żywienia zgłasza to, że jest pomijanych w ustalaniu weselnego menu

– Zostają ziemniaki – tłumaczy „SE” wegetarianka, która wyjaśnia, że wiele osób wykluczających z diety mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego otrzymuje… rybę jako zamiennik "normalnego mięsa".

Inna weganka, która od chwili, gdy wyrzuciła mięso z diety była już na dziewięciu weselach i z dwóch z nich wyszła głodna.

Jednak do właśnie od Państwa Młodych zależy weselne menu i warto dokładnie określać, co ma się w nim zawierać. Dlatego warto pochylić się nad zapraszanym przez nas gościem i zapytać, co wyklucza w swojej diecie, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i zapewnić mu takie posiłki, jakie są dla niego akceptowalne. Wilk syty i owca cała!

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO ZDROWIA Z KLUCZOWYM DLA BEZPIECZEŃSTWA MILIONÓW POLAKÓW KOMUNIKATEM. WIELE OSÓB CAŁKOWICIE O TYM ZAPOMINA

Przypomnij sobie: JACEK CZAPUTOWICZ OGŁOSIŁ ODEJŚCIE Z MINISTERSTWA SPRAW ZAGRANICZNYCH PRZED ODGÓRNĄ REKONSTRUKCJĄ RZĄDU. TO JUŻ CZWARTA W TYM TYGODNIU. CO SIĘ STAŁO

Portal "Życie" pisał również: MIELI BYĆ BEZPIECZNI, A JEDNAK NIE SĄ. WICEMINISTER ZDROWIA POTWIERDZA: CORAZ CZĘŚCIEJ MŁODZI LUDZIE CIĘŻKO PRZECHODZĄ ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM