Sytuacja w kraju już w piątek zacznie się zdecydowanie pogarszać, jeśli chodzi o seniorów. Emeryci, osoby schorowane, szczególnie ze schorzeniami kardiologicznymi i neurologicznymi i dzieci musza się mieć na baczności!

Dlaczego, niestety aura nie będzie dla tych osób łaskawa – czeka nas powrót upałów. Do zmiany pogody dojdzie już w czwartek po południu.

Po kilku dniach z chłodniejszą aurą, niższymi temperaturami szykuje się nam skwar, upały, wysokie temperatury i mocne słońce. Trzeba będzie mocno uważać!

Wracają upały! Na co trzeba się przygotować?

Jak informuje serwis Pikio, już w czwartek i piątek trzeba spodziewać się nagłego wzrostu odczuwalnej temperatury. W czwartek na termometrach zobaczymy od 23 do 26 stopni, a także 28 stopni w zachodnich regionach kraju.

Natomiast piątek będzie już upalny – nad Polskę zawita front znad Półwyspu Iberyjskiego, który przyniesie istne tropiki!

Już w piątek zobaczymy na termometrach od 28 do 30 stopni na wschodzie i 31 do 33 na zachodzie. To tylko prognozowane temperatury w cieniu. Lepiej zatem nie wystawiać się na słońce.

To jednak nie koniec. Wiadomo, że nad Polskę będzie zmierzać niż znad Morza Norweskiego. Co to oznacza? Nietrudno się domyślić? Burze z ulewami i silnym wiatrem. Upał odpuści dopiero w niedzielę, gdy północny front rozejdzie się nad centralną Polską.

To będzie jednak wiązało się z zachmurzeniem i opadami deszczu. Wtedy wówczas trzeba spodziewać się spadku temperatur do granic od 20 do 25 stopni.

Osoby starsze, chore i dzieci powinny unikać bezpośredniego słońca, przyjmować dużą ilość płynów, a w okresie największego nasłonecznienia nie wychodzić na powietrze.

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW