Ten projekt zapowiadany był od miesięcy i mimo wakacyjnej przerwy posłowie postanowili przegłosować zapis, który będzie uprawniał dziesiątki tysięcy Polaków do otrzymania dopłaty do czynszów, która może wynieść nawet do 1500 złotych miesięcznie.

Świadczenie zostanie wdrożone jeszcze w tym roku, lecz nie każdy będzie mógł otrzymać pieniądze. Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc starać się o dopłatę do czynszów?

Pojawił się już oficjalny komunikat rządu dotyczący wprowadzenia do zapisów prawnych dopłaty do czynszów.

Ma ona związek z epidemią koronawirusa w tym sensie, że wiele osób straciło pracę, a przez to dochody i mają problemy finansowe, w tym niemożność uiszczenia w pełni kwot za czynsz.

Projekt dopłaty do czynszów został stworzony przez Ministerstwo Rozwoju i Rada Ministrów postanowiła go przyjąć w obecnym kształcie.

Projekt dopłaty do czynszów zatwierdzony przez Radę Ministrów. Kto będzie mógł skorzystać z rządowego wsparcia?

Jak donosi serwis Biznes Info, rząd przeznaczył na dofinansowanie opłat za mieszkanie Polaków, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej przez kryzys gospodarczy wywołany epidemią koronawirusa 420 milionów złotych.

Kto może skorzystać ze świadczenia? Najemcy lokali komunalnych, spółdzielczych, TBS-ów, a także osoby, które wynajmują mieszkanie od osób prywatnych.

Trzeba jednak udowodnić, ze nasz miesięczny dochód przez ostatnie trzy miesiące jest o jedną czwartą mniejszy niż w tym samym okresie 2019 roku. Dopłatę do czynszu można otrzymywać przez kolejne pół roku.

Urzędy ocenią zasadność przyznania dopłaty na bazie rozliczenia PIT z 2019 roku. Wiadomo również, że pieniądze trafią wyłącznie do osób, które wynajęły mieszkanie przed 14 marca 2020 roku. Wnioski o dopłatę do czynszów będzie można składać do końca grudnia.

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW