Wtorkowa konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia zaskoczyła miliony Polaków. Po odejściu Janusza Cieszyńskiego z funkcji wiceministra zdrowia w poniedziałek, dzień później dymisję złożył sam Łukasz Szumowski.

Jak sam podkreślił, odchodzi ze stanowiska przez powody osobiste. Tłumaczył dziennikarzom, że ostatnie miesiące od czasu ogłoszenia pandemii były mocno obciążające i miały ogromny wpływ na jego funkcjonowanie jako człowieka, a także zabrały mu wiele zdrowia.

- Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaję posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej i będę pełnił funkcje publiczne. Oczywiście wracam do zawodu, jestem kardiologiem, jestem elektrofizjologiem. Chciałbym wrócić do kliniki i leczyć pacjentów. Tak naprawdę rozmowy o tym były od wielu miesięcy – objaśnił Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej, cytowany przez Pomponik.

Podkreślał również, że dobrze przemyślał swoją decyzję, a nie ma ona zupełnie nic wspólnego z aferą wokół zakupu niewłaściwych maseczek bez atestu, a także zakupu respiratorów od firmy E&K z Lublina. Wiadomo, że procedury w Ministerstwie Zdrowia przeprowadza prokuratura.

Łukasz Szumowski o odejściu ze stanowiska. Może liczyć na wsparcie żony!

Łukasz Szumowski wyjątkowo mocno podziękował za ogrom wsparcia, jakie otrzymał od bliskich w tym trudnym dla niego czasie. Szczególne podziękowania złożył na ręce swojej żony Anny.

Para doczekała się czwórki dzieci - Stasia, Janka, Stefana i Marysi, których minister przeprosił za to, że przez ostatni czas nie miał dla nich tyle czasu, ile by chciał, często zrzucając na bliskich obowiązki rodzicielskie. Niestety, było to skutkiem wzmożonej pracy niemal 24 godziny na dobę.

Co ciekawe, para poznała się na studiach, a ich znajomość zaczęła się od kłótni o interpretację wiersza. Później para wyjechała do Indii, gdzie pracowali jako wolontariusze w ośrodku prowadzonym przez Matkę Teresę.

- Robiliśmy wszystko: od zabiegów medycznych, po mycie pacjentów, karmienie ich, podawanie picia" - tłumaczyła Anna, dziś anestezjolog w Centrum Zdrowia Dziecka.

Dziś żona Łukasz Szumowskiego jest uznanym specjalistą i prowadzi klinikę leczenia bólu u najmłodszych.

fot. Fakt PL

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW