Karolina Pajączkowska w mediach pokazywała się od dawna, jednak jej pragnienie zostania dziennikarką było ogromne i w końcu ten cel udało się zrealizować – w 2016 roku zaczęła pracować dla TVN24 BiS, a obecnie działa w TVP Info.

Jednak wokół dziennikarki panuje dziwna sytuacja, która przeistoczyła się w medialną burzę. Kobieta spotyka się ze skrajnymi opiniami na swój temat – od ostrej krytyki jej aparycji i sposobu prezentowania się na wizji, który za mocno eksponuje jej płeć, a z drugiej strony dostaje mnóstwo typowo seksistowskich komentarzy od mężczyzn.

O co chodzi? O – zdaniem wielu osób – za mocne podkreślanie kobiecych kształtów, zbyt głębokie dekolty i za krótkie spódniczki.

Karolina Pajączkowska mocno na Instagramie o zamieszaniu wokół swojej osoby. Dziennikarka ma dość!

29-letnia dziennikarka TVP narzeka na szum wokół siebie, a jak sama deklaruje nie szuka ani atencji, ani sensacji, nie zależy też jej na „pojmowanej w ten sposób” sławie.

Jak skomentowała to, że zdaniem wielu osób za bardzo podkreśla swoje wdzięki?

- Zawsze byłam dziewczyną, która docenia swoją kobiecość i nie robię tego celowo. To nie jest po to, żeby zwrócić na siebie uwagę, tylko ja się tak na co dzień ubieram. Uważam, że kobiety w mediach, w polityce, ogólnie na świeczniku w Polsce za bardzo próbują się upodobnić do mężczyzn. Nie jestem mężczyzną, mam biust i nie widzę powodu, dlaczego miałabym ubierać się w coś, co zakrywałoby moją figurę – tłumaczy na filmie opublikowanym na Instagramie, który przytacza serwis Pudelek.

Dziennikarka ma dość stereotypowego patrzenia na kobiety „ładna to głupia, bo przecież to nie może iść w parze” i tłumaczy, że skoro jest kobietą to chce również w pracy wyglądać jak kobieta.

fot. Instagram @karolina_pajaczkowska

Zapewnia również, że nie przekracza granic dobrego smaku to jej strój jest zawsze zadbany i schludny, a także zgodny z zasadami dresscode’u. Szanuje jednak to, że inne dziennikarki wolą zakładać garnitur, choć uważa, że to upodabnianie się do mężczyzn na siłę.

W komentarzach jednak znów pojawiły się mocno zróżnicowane opinie.

- A kto się pani każe upodabniać do mężczyzny? Jest coś takiego jak odpowiedni strój do pracy
- Pracuje pani za publiczne pieniądze, więc trochę szacunku – czytamy wypowiedzi internautów.

Są jednak tacy, którzy wzięli Pajączkowską w obronę, twierdząc, ze ludzie zazdroszczą dziennikarce talentu i urody.

fot. Instagram @karolina_pajaczkowska

Jak informował portal "Życie": ŻONA WÓJTA Z „RANCZA” TOTALNIE SIĘ ZMIENIŁA. AŻ TRUDNO JĄ ROZPOZNAĆ, W OGÓLE NIE PRZYPOMINA SIEBIE SPRZED LAT

Przypomnij sobie: SYN ZENKA MARTYNIUKA W MOCNYCH SŁOWACH O UWIELBIANYM PRZEZ POLAKÓW WOKALIŚCIE! DANIEL M. OBRAZIŁ GWIAZDĘ, PRZYWOŁAŁ BOBA MARLEYA

Portal "Życie" pisał również: PIOTR ŻYŁA POKAZAŁ SIĘ Z NOWĄ DZIEWCZYNĄ W NIETYPOWYM STROJU. FANI SKOCZKA MAJĄ DOŚĆ TEJ SYTUACJI, MOCNO SKOMENTOWALI JEGO NOWE ZDJĘCIE